(Myszków) Dwóch mieszkańców Myszkowa odpowie za kradzież sklepową. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli 56 past do zębów. Wartość skradzionego towaru to kilkaset złotych.
(Myszków, Siewierz) Młody mieszkaniec Myszkowa miał odpowiedzieć za jazdę pod wpływem alkoholu. Ukrywał się, chcąc uniknąć odpowiedzialności.
W kwietniu 51-latek, który znęcał się nad swoją rodziną, otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego. Gdy tylko ustały, mężczyzna ponownie stał się zagrożeniem dla swoich bliskich. Po awanturze, do której doszło w połowie maja, agresor trafił do aresztu. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
(Zawiercie) Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych za posiadanie amfetaminy. Policjanci znaleźli ją w samochodzie, którym jechali mężczyźni. Narkotyku wystarczyłoby na przygotowanie 1100 porcji dilerskich. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany, a dwóch zostało objętych policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
(Myszków) 8 kwietnia odbyła się druga rozprawa w procesie karnym Wojciecha P., oskarżonego o 64 przestępstwa mające polegać na wyłudzaniu środków z NFZ Katowice. Za fikcyjne, niewykonane świadczenia medyczne w poradni geriatrycznej NZOZ „Światowit”, gdzie oskarżony był jedynym lekarzem-geriatrą. Zeznawały pielęgniarki zajmujące się w przychodni rejestracją pacjentów do lekarza Wojciecha P. oraz właściciel przychodni Adam J. Jak zeznawały pielęgniarki, karty pacjentów były podbite zawsze pieczątką imienną oskarżonego, pieczątką, której lekarz nie ma prawa komukolwiek udostępniać, ale część opisów wizyt ich zdaniem było wypełnione w kartach choroby ręką zmarłego w 2014 roku Janusza Jakubca. Ginekologa, wcześniej zarządzającego przychodnią. Janusz Jakubiec był ojcem obecnego właściciela. Co ciekawe, wątek przerzucania odpowiedzialności za część przestępstw, przypisywanych Wojciechowi P., na zmarłego Janusza Jakubca pojawia się w zeznaniach kilku świadków.
(Myszków) O 9:00 rano 10 czerwca miała się odbyć kolejna rozprawa w procesie karnym lekarza Wojciecha P. oskarżonego o fałszowanie dokumentacji medycznej pacjentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Ale rozprawę odwołano w ostatniej chwili nie powiadamiając świadków. Na ten dzień Sąd wezwał aż 16 świadków, rzekomych pacjentów Wojciecha P. w poradni geriatrycznej przychodni NZOZ Światowit należącej do Adama Jakubca. Osoby w podeszłym wieku zjechały się z całej okolicy, widać było, jak dla kobiet i mężczyzn w wielu 80-siąt, 90 lat przejście korytarza sądu, żeby dowiedzieć się, że rozprawy nie będzie stanowiło spory fizyczny wysiłek. Staruszkowie nie rozumieli, dlaczego nikt ich nie zawiadomił, że przyjechali na próżno.
(Myszków-Zawiercie-Zamość) Prokuratura Okręgowa w Zamościu, którą wyznaczono do tej sprawy, od połowy stycznia 2021 prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178a par. 1 KK, czyli jazdy po pijanemu, przez Agnieszkę P-S. Kobieta jest sędzią Sądu Rejonowego w Myszkowie. I od 4 miesięcy prokuratura z Zamościa odmawia nam udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy to prawda, że wobec sędzi nie wydano decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, do czasu wyjaśnienia sprawy. Zatrzymanie prawa jazdy osobie podejrzewanej o jazdę po użyciu alkoholu do czasu zakończenia śledztwa lub procesu w sądzie to obowiązkowa procedura. Nie wiedzieć czemu w przypadku sędzi z Zawiercia prokuratura tego nie robi. I odmawia odpowiedzi na pytanie: dlaczego?
Na początku mijającego tygodnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Pieszy, który wchodzi na przejście dla pieszych będzie miał pierwszeństwo przed samochodem, ale – co nie mniej istotne – zabronione pozostaje wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Dlatego wszyscy piesi powinni dostrzegać różnicę pomiędzy pierwszeństwem a jego wymuszeniem i wtargnięciem na jezdnię. Nowością dla pieszych jest zakaz korzystania z telefonów podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście.
Polityczne trzęsienie ziemi może czekać PiS w Powiecie Myszkowskim. Bardzo prawdopodobne, że mandat radnego straci Janusz Romaniuk pełniący funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Myszkowie. Na jego miejsce wszedłby Jarosław Jaskólski, obecnie kierownik KRUS w Myszkowie. Co jest powodem kłopotów Janusza Romaniuka? Najprawdopodobniej stary, ale jak widać, nieprzemijający, pociąg do alkoholu. Radny Romaniuk jest ponownie jest podejrzewany o to, że nadużył alkoholu za kółkiem. Był już skazany za jazdę po pijanemu pod Sandomierzem, gdy był burmistrzem Myszkowa.
(Rzeniszów, gm. Koziegłowy) W czwarkowy ranek, 15 kwietnia 2021 kompletnie pijany 48-latek spowodował kolizję i nie bacząc na to jechał dalej. Ostatecznie swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 4 promile i dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. O pijanym kierowcy funkcjonariuszy zawiadomił inny kierujący, który był świadkiem jazdy 48-latka.