-Razem z kolegą, zatrzymaliśmy pijanego kierowcę – mówi nam pan Marcin Kuta z Częstochowy, choć jak wyjaśnia, pochodzi z Masłońskiego, stąd często jest w Myszkowie. W piątek 8 listopada jechał z kolegą przez Postęp do Myszkowa, gdy z parkingu przy wytwórni Jurajska wyjechał mu Volkswagen Polo. Kawałek dalej jadącego DW 791 kierowcę, udało się odważnym mężczyznom zatrzymać. Tak poczekał na przyjazd Policji.
Od 15 października 2024 obowiązuje prawomocny wyrok skazujący Piotra K. z Kroczyc na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Szklanej. Wypadek był 28 czerwca 2022 roku. W jego wyniku zmarła pani Maria Kukułka, miała 62 lata. Piotr K. jest już w więzieniu, sąd odrzucił wniosek o odroczenie wykonania kary więzienia.
Mieszkanka Przybyszowa w gminie Kroczyce Kroczyce była w pobliżu własnego domu na spacerze, na ulicy, gdy ktoś postrzelił ją w w plecy. Pocisk przeszedł na wylot, na szczęście nie uszkadzając ważnych organów ciała. Postrzelenie nie spowodowało zagrożenia dla życia 36 letniej kobiety. Policja z Zawiercia szuka strzelca. Wiemy, że na dzień w którym doszło do postrzelenia kobiety były w gminie Kroczyce zgłoszone polowania indywidualne. Nie przesądzamy o tym, czy postrzelił kobietę: myśliwy biorący udział w polowaniu, czy ktoś inny. Np. kłusownik. Ale zgromadzone do środy dowody wskazują, że strzał mógł być oddany przez jednego z czterech polujących tego dnia myśliwych z Koła Łowieckiego „Orle Gniazdo” z Przyłubska.
Wycieczka z programem patriotycznym ze Szkoły Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisko jedzie właśnie do Łodzi. Jedzie, a nawet pędzi, jeżeli wierzyć naszemu Czytelnikowi, który wysłał nam zdjęcia jak autobus po wyjeździe spod szkoły, na drodze w stronę Poraja, gdzie ograniczenie jest do 50 km/h jechał- jak twierdzi nasz Czytelnik- nawet 90 km/h. Na zdjęciu widzimy, że jadący za autobusem pojazd ma 86 km/h.
18 listopada w godzinach 10:00-13:15 odbędzie darmowe spotkanie online pod nazwą „Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców”. Będzie ono skierowane szczególnie do seniorów oraz ich opiekunów. Spotkanie zorganizuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, powstanie ono w ramach kampanii Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
"Każdego roku na poziomie światowym oraz lokalnym w dniu 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a w dniu 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Daty te uświadamiają nas o obdarowaniu osób starszych w poczucie bezpieczeństwa, jak też podejmowanie działań mających na celu zapewnienie im zainteresowania, opieki, godnego życia oraz niewykluczania osób starszych z życia społecznego oraz bliskich. Seniorzy , mimo doświadczenia życiowego, troski, oddania, chęci bycia potrzebnym, są wykorzystywani, często przez bliskie im osoby, ale też coraz częściej padają ofiarą oszustw." - tak dowiadujemy się ze strony internetowej mazowieckiej policji.
Policyjni profilaktycy spotkali się z uczniami SP w Żarkach. Poruszali oni temat dotyczący najniebezpieczniejszych używek - narkotyków i dopalaczy. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami, z jakimi wiąże się zażywanie narkotyków i dopalaczy. Tłumaczyli również, jak zły wpływ może mieć hejt i mowa nienawiści.
Dzień 18 października (tj zeszły piątek) obchodzony był jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe, nieustannie starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. Nie tylko w tym dniu...
"Podobnie, jak w całym kraju również w województwie śląskim jest wiele miejsc, w których schronienie znaleźli uciekający przed wojną uchodźcy ukraińscy. W trosce o ich bezpieczeństwo śląscy policjanci, przy wsparciu uczniów oraz wolontariuszy, stworzyli kampanię informacyjno-edukacyjną „Safe in Poland”. Ma ona na celu ułatwić im funkcjonowanie w nowej rzeczywistości, w której się znaleźli." - dowiadujemy się ze strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Myszkowska policja informuje o kampanii "Safe in Poland" zajmującej się schronieniami dla Ukraińców.
Jak podaje myszkowska policja, za posiadanie narkotyków odpowie 34-letni mężczyzna. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Sprawa zakończy się sądem, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwem jest posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków.