Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 24 kwietnia 2025 17:00
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zieloni zabiegali rywali

Zieloni Żarki - LKS Kamienica Polska – 2:0 (0:0)   Zieloni pokonali na boisku w Niegowie beniaminka z Kamienicy Polskiej po bramkach Wosiewicza i Sytniowskiego. Kolejnym rywalem żarczan będzie Victoria Jaworzno.
Podziel się
Oceń

Zieloni Żarki - LKS Kamienica Polska – 2:0 (0:0)

 

Zieloni pokonali na boisku w Niegowie beniaminka z Kamienicy Polskiej po bramkach Wosiewicza i Sytniowskiego. Kolejnym rywalem żarczan będzie Victoria Jaworzno.

 

Podopieczni Andrzeja Samodurowa i Zbigniewa Dobosza od pierwszego gwizdka ruszyli do ofensywy. Reprezentanci Kamienicy najwyraźniej nie spodziewali się takiej postawy młodych rywali. Niestety, w pierwszej połowie Zieloni byli bardzo nieskuteczni. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić, ale przyjezdni również mieli rozregulowane celowniki. Z upływem czasu goście robili się coraz słabsi, a żarczanie wręcz przeciwnie. W końcówce drugiej połowy mecz toczył się już tylko na połowie Kamienicy. W 79 minucie Wosiewicz znakomicie odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym, dając prowadzenie swojej  ekipie. Skromna wygrana nie zadowalała najwyraźniej Zielonych, którzy chcieli udokumentować swoją przewagę kolejnym trafieniem. Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem Sytniowski zdecydował się na strzał z blisko 40 metrów. Trafił idealnie w okienko i ustalił wynik potyczki.

 

- Wydaje mi się, że w drugiej połowie zachowaliśmy więcej sił i lepiej poruszaliśmy się po boisku. Z upływem czasu nasze ataki były coraz śmielsze. W końcówce zaowocowało to dwiema bramkami. Stworzyliśmy o wiele więcej sytuacji bramkowych niż nasi rywale, ale byliśmy bardzo nerwowi przy wykończeniach. Po pierwszej bramce poczuliśmy się pewniej i uwierzyliśmy w zwycięstwo. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Robert Wosiewicz.  Potem Andrzej Sytniowski zaskoczył bramkarza z dystansu i dopełnił formalności. Na wyróżnienie zasłużyła dziś cała drużyna – powiedział po meczu trener Andrzej Samodurow.

 

Zieloni Żarki: Cogiel – Cupiał, Rajca, Cichor, A. Lamch, Gawroński (46 min Sytniowski), Podlejski (85 min Opiłka), Konieczko, Szczepanek (88 min Szydłowski), Wosiewicz, Brodziński (80 min M. Lamch).

LKS Kamienica Polska: Kuczera – Cianciara, Lichterowicz (46 min Dynus), Żebrowski, Garkowienko (80 min Ujma), Milczarek (46 min Wojtylo), Piaszczyk, Czerwiński, Radecki.

 

Wyniki pozostałych spotkań

Slavia Ruda Śląska - Unia Rędziny – 1:1 (1:0)

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza - Skra Częstochowa – 1:3 (1:1)

Przyszłość Ciochowice - Górnik Wesoła – 1:1 (0:0)

KS Częstochowa - Victoria Jaworzno – 4:0 (2:0)

Szczakowianka Jaworzno - Olimpia Truskolasy – 2:1 (1:0)

Górnik 09 Mysłowice - Wyzwolenie Chorzów – 0:3 (0:2)

Sarmacja Będzin - Czarni Sosnowiec – 1:1 (1:0)

 

Tabela po siedmiu kolejkach:

lp

drużyna

m

pkt

bramki

1.

Szczakowianka Jaworzno

7

17

15:3

2.

Górnik Wesoła

7

16

9:2

3.

Skra Częstochowa

7

14

18:8

4.

Zagłębiak Dąbrowa Górnicza

7

13

15:5

5.

Wyzwolenie Chorzów

7

12

14:10

6.

Sarmacja Będzin

7

12

13:8

7.

KS Częstochowa

7

12

16:12

8.

Olimpia Truskolasy

7

11

15:10

9.

Czarni Sosnowiec

7

8

10:10

10.

Unia Rędziny

7

8

12:15

11.

Zieloni Żarki

7

7

6:11

12.

Górnik Mysłowice

7

6

5:14

13.

LKS Kamienica Polska

7

5

8:13

14.

Przyszłość Ciochowice

7

4

3:15

15.

Victoria Jaworzno

7

4

3:15

16.

Slavia Ruda Śląska

7

3

7:15

 

Zieloni jadą do Jaworzna

 

Victoria Jaworzno - Zieloni Żarki – sobota 25 września godzina 16.00.

 

W najbliższy weekend Zieloni zmierzą się na wyjeździe z Victorią Jaworzno. Rywal podopiecznych Andrzeja Samodurowa i Zbigniewa Dobosza w siedmiu meczach zgromadził tylko cztery punkty, zaliczając jedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek.

 

W najbliższy weekend zmierzą się również pary:

Unia Rędziny - Czarni Sosnowiec

Wyzwolenie Chorzów - Sarmacja Będzin

Olimpia Truskolasy - Górnik 09 Mysłowice

LKS Kamienica Polska - Szczakowianka Jaworzno

Górnik Wesoła - KS Częstochowa

Skra Częstochowa - Przyszłość Ciochowice

Slavia Ruda Śląska - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak zwykły obywatel to ma przechlapane. Jak adwokatka Monika M. miała trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów i wpadła po raz kolejny to dostała 7500 zł grzywny. W Myszkowie sąd jest litościwy.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:51Źródło komentarza: MYSZKÓW. BYŁ TAK PIJANY, ŻE WJECHAŁ NA SKUTERZE W PŁOTAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Jakie poglądy Trzaskowski wylosował na dziś? Zwykły tchórz bo unika debat w telewizjiData dodania komentarza: 16.04.2025, 02:46Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowców
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama