Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 26 kwietnia 2025 03:28
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Sparta lepsza od Aleksandrii

W miniony weekend rozegrano 21 kolejkę w częstochowskiej klasie A. Sparta Szczekociny pokonała Aleksandrię, a lider doładował konto w Lelowie. Mała Panew Cynków wracała z niedosytem z Częstochowy.
Podziel się
Oceń

W miniony weekend rozegrano 21 kolejkę w częstochowskiej klasie A. Sparta Szczekociny pokonała Aleksandrię, a lider doładował konto w Lelowie. Mała Panew Cynków wracała z niedosytem z Częstochowy.

 

W miniony weekend Spartanie ze Szczekocin podejmowali Alkas Aleksandrię. Ten mecz, podobnie jak i pozostałe, toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych. Miejscowi objęli prowadzenie w siódmej minucie po strzele Darka Kusiaka, któremu asystował Łukasz Rolka. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie kibice szczekocinian cieszyli się z dwóch bramek. Ich strzelców obsługiwał Sławomir Żelezik, a na listę zdobywców wpisali się Łukasz Rak i po raz drugi Kusiak.

 

Sparta Szczekociny: Wasik – Ostrowski, Kolacha (86 min Korpus), Wójcik, Boryń, Rolek, Żelezik, Pelczar (60 min Malus), Rak, Wilk (82 min Kozłowski), Kusiak.

 

W sobotę 15 maja gracze z Cynkowa pojechali do Częstochowy zagrać z ekipą z Parkitki. W pierwszej połowie defensywy z obu stron popełniły po jednym błędzie, za co zapłaciły stratą bramek. Gola dla gości strzelił Kamil Marchewka. Druga odsłona rozpoczęła się od stanu 1:1. Zaraz po wznowieniu dwubramkowe prowadzenie objęli gospodarze. Cynków gonił za wynikiem i umieścił futbolówkę w siatce. Niestety arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Sympatycy Małej Panwi nie kryli rozczarowania. Na widowni doszło do starć pomiędzy kibicami. Na stronie www.ckwmalapanew.futbolowo.pl zamieszczono amatorski film, który pokazuje stan boiska w Częstochowie, wszystkie gole, które wpadły w tym meczu. Zakończony jest opisem – zachowanie kibiców gospodarzy oceńcie sami.

 

- Nasze konto nie zostało doładowane, choć mieliśmy sporo okazji bramkowych i mogliśmy odnieść zwycięstwo. Uważam, że zabrakło nam szczęścia – skomentował trener Małej Panwi Marek Piętak.

 

Lider zdobył komplet punktów w Lelowie. Bramki dla Siedlca Dużego strzelali Przemysław Sawicki, Piotr Nocoń i Karol Gałus. Niestety, na początku meczu w ekipie przyjezdnych kontuzji doznał Przemek Makowski.

 

Sparta Siedlec Duży: Michał Różycki – Przemysław Makowski (25 min Piotr Sienkiewicz), Piotr Kusz, Tomasz Sobczak, Michał Nowak, Przemysław Sawicki (87 min Mateusz Sobota), Piotr Nocoń, Piotr Miedziński, Patryk Malinowski (60 min Jarosław Malczyk), Karol Gałus (85 min Rafał Rynkowski), Grzegorz Miedziński.

 

W pozostałych meczach rozegranych w miniony weekend Polonia II Poraj uległa jedną bramką ekipie z Kuźnicy Marianowej, a Piast Przyrów pokonał przed własną publicznością Salos Częstochowa. Warta Mstów nie sprostała Sokołowi Olsztyn, a Kusięta doznały wysokiej porażki w Hucie Starej.

 

Wyniki spotkań 21 kolejki:

Sparta Szczekociny - Alkas Aleksandria – 3:0

Olimpia Huta Stara - Orły Kusięta – 7:1

Lelovia Lelów - Sparta Siedlec Duży – 1:3

Polonia II Poraj - Płomień Kuźnica Marianowa – 2:3

Warta Mstów - Sokół Olsztyn – 3:4

Piast Przyrów - Salos Częstochowa – 2:1

Częstochówka Parkitka - Mała Panew Cynków – 3:1

 

Aktualna sytuacja w tabeli:

lp

drużna

m

pkt

bramki

1.

Sparta Siedlec Duży

20

53

77:12

2.

Płomień Kuźnica Marianowa

20

50

67:19

3.

Sokół Olsztyn

20

47

40:16

4.

Olimpia Huta Stara

20

41

78:28

5.

Warta Mstów

20

40

69:43

6.

Częstochówka Parkitka

20

32

42:29

7.

Sparta Szczekociny

20

30

29:30

8.

Mała Panew Cynków

20

28

41:56

9.

Lelovia Lelów

20

19

20:49

10.

Piast Przyrów

20

18

22:55

11.

Salos Częstochowa

20

16

21:49

12.

Orły Kusięta

20

16

25:51

13.

Alkas Aleksandria

20

9

20:55

14.

Stokrotka/Polonia II Poraj

20

4

16:75

 

W najbliższy weekend zmierzą się pary:

Orły Kusięta - Częstochówka Parkitka

Mała Panew Cynków - Sparta Szczekociny

Alkas Aleksandria - Piast Przyrów

Salos Częstochowa - Warta Mstów

Sokół Olsztyn -Stokrotka/Polonia II Poraj

Płomień Kuźnica Marianowa - Lelovia Lelów

Sparta Siedlec Duży - Olimpia Huta Stara (RUC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak zwykły obywatel to ma przechlapane. Jak adwokatka Monika M. miała trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów i wpadła po raz kolejny to dostała 7500 zł grzywny. W Myszkowie sąd jest litościwy.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:51Źródło komentarza: MYSZKÓW. BYŁ TAK PIJANY, ŻE WJECHAŁ NA SKUTERZE W PŁOT
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama