(powiat zawierciański) W połowie lipca funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu prowadzili kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci skupili się na miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Jednodniowa akcja zakończyła się wystawieniem ponad 70 mandatów.
(Poręba; powiat włoszczowski) Samochód skradziony w świętokrzyskiem zauważony został na DK 78 w Porębie. Policjanci usiłowali zatrzymać mężczyznę, który kierował bmw. Ten jednak zignorował dawane mu sygnały i rzucił się do ucieczki. Mimo tego szybko został ujęty przez policjantów. 40-letni mieszkaniec Śląska był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
(Poraj) Niedawno nastąpiła zmiana na stanowisku porajskiego dzielnicowego. Od początku miesiąca funkcję tę pełni sierżant sztabowy Seweryn Musialik. Nie uległy zmianie dotychczasowe numery telefonów, z których korzystać mogą mieszkańcy gminy Poraj, chcąc skontaktować się ze swoim dzielnicowym.
(Poraj, Myszków, Dąbrowa Górnicza) Dwoje sklepowych złodziei próbowało uciec przed stróżami prawa. Po nieudanej kradzieży w jednym z porajskich sklepów, dotarli na dworzec kolejowy i wsiedli do pociągu. Odjechali do oddalonego o kilkanaście kilometrów Myszkowa. Na miejscu czekali już na nich kryminalni, przed którymi złodzieje nie zdołali już uciec.
(Gmina Koziegłowy) Na sesji Rady Gminy, która odbyła 30 czerwca, radni udzielili burmistrzowi Jackowi Ślęczce wotum zaufania oraz absolutorium. Obie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie „za”, czyli przy 15 głosach, bo wszyscy radni byli obecni na obradach. Burmistrz odpowiada również za kontrolę nad jednostkami gminnymi. Nikt z radnych nie zapytał nawet o jakość tego nadzoru, w związku z zarzutem, jaki postawiliśmy już kilka miesięcy temu, że rodzina Kołodziejczyków, dokładnie syn przewodniczącej Rady MiG Koziegłowy, starosta z PiS-u wykorzystywał Zakład Usług Komunalnych do karczowania swojego pola w Krusinie. To afera z działką 89.
(Łazy) Rowerzyści, którzy cenią swoje dwa kółka i nie chcieliby paść ofiarą kradzieży, skorzystali z akcji znakowania rowerów. W przedsięwzięciu zorganizowany w Łazach wzięło udział aż 100 rowerzystów. Czemu służyć ma znakowanie jednośladu? Po pierwsze, trwałe cechy identyfikacyjne mogą skutecznie odstraszyć złodzieja. Jednak jeśli już dojdzie do kradzieży, mundurowym będą znacznie łatwiej zidentyfikować skradziony rower, a tym samym zwrócić go właścicielowi.
(Powiat zawierciański) Na sesji Rady Powiatu, która odbyła się 23 czerwca, radni 13 głosami „za” przy 6 głosach „wstrzymujących się” udzielili Zarządowi Powiatu Zawierciańskiego wotum zaufania oraz absolutorium.
(Zawiercie) Jeden z mieszkańców stolicy powiatu miał do odbycia krótką karę pozbawienia wolności. Jednak 60-latek wolał ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, niż ponieść karę za popełnione w przeszłości przestępstwo. Dzielnicowi z Zawiercia zatrzymali mężczyznę, który trafił już za kraty.
(powiat zawierciański) Blisko 80 wykroczeń ujawnionych w ciągu jednego dnia to wynik policyjnej akcji „Bezpieczny jednoślad”. Jak sama nazwa wskazuje, uwaga mundurowych skupiona była na rowerzystach, motorowerzystach oraz motocyklistach.
(powiat myszkowski) Myszkowscy policjanci często spotykają się z różnymi grupami mieszkańców, by przypomnieć im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Są one niezwykle ważne w codziennym życiu. Mundurowi odbywają pogadanki z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Ostatnio odbyło się wiele takich spotkań, między innymi z seniorami w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, czy też w Szkole Podstawowej nr 3.