(Koziegłowy) Realizowany przez bibliotekę koziegłowską projekt zajęć teatralnych cieszył się dużą popularnością. W spotkaniach brali udział młodzi i starsi mieszkańcy gminy. Uczestnikom nie jest obca terminologia teatralna, sporo też wiedzą o teatralnych lalkach.
O integrację przyszłych aktorów z zuchami, podczas jednych z pierwszych zajęć projektowych postarała się drużynowa Paula Waś. Wspólne ognisko i kiełbaski, a także gry i zabawy sportowe, lekkim krokiem wprowadziły uczestników w projekt „Za tęczową kurtyną – objazdowy teatrzyk kukiełkowy”. A z racji tego, że nie samą zabawą człowiek żyje, młodzi aktorzy rozpoczęli przygotowania do wielkiego wyzwania – występu podczas Dni Koziegłów. Pierwszym krokiem w aktorski świat były zajęcia logorytmiczne „Za tęczową kurtyną zabawa się kryje. Odkrywamy siebie w muzyce i słowie”. Koziegłowską grupę teatralną odwiedziła także animatorka, trenerka Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, Iwona Kusak, która jest również instruktorem teatralnym. Uczestnicy projektu dwukrotnie odwiedzili Śląski Teatr Lalki Ateneum w Katowicach. Zajęcia poprowadziła Irena Józefiak, aktorka, lalkarz. Podczas zajęć z „małego słownika teatralnego” młodzi aktorzy dowiedzieli się czym jest antrakt oraz kim jest adept. Na scenie Galerii Ateneum odbyły się drugie warsztaty pn. „Prezentacja technik lalkowych z nauką animacji” z wykorzystaniem lalek prezentowanych na wystawie (kukła, pacynka, marionetka, jawajka, lalka cieniowa).
- Odwiedziliśmy również zamek i plac zabaw w Siewierzu. Młodzi aktorzy poznali sztukę i techniki lalkarskie, nabrali pewności siebie i pozbyli się nieśmiałości przed premierą, która odbyły się podczas Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Zachęcała do oglądania aktorskich talentów kierownik biblioteki Bożena Kolasa. Relację z postępów uczestników projektu można oglądać pod adresem: http://dk-kozieglowy.pl/?page_id=1523 (kk)
Napisz komentarz
Komentarze