To pierwszy etap programu “Optymalizacja gospodarki wodno-kanalizacyjnej w Gminie Koziegłowy poprzez budowę kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą -etap I”, którego koszt wyniesie prawie 7,7 miliona złotych -informuje UMiG Koziegłowy.
Kolejna część inwestycji polegać ma na budowie kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi powiatowej w Koziegłówkach wraz z pompowniami. Ma to kosztować niespełna 7,2 miliona złotych.
- Kanalizacja w Koziegłówkach wybudowana zostanie w tym etapie w ulicach: Polan, Kościelna, Warpie i przy rynku - wymienia UGiM Koziegłowy.
Na realizację tej inwestycji gminie przyznano dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 8 milionów złotych. Koniec prac planowany jest na maj 2023 roku. (red) Zdj.: Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy
Nasz komentarz: Rządzi 20 lat, tyle Ślęczce zajęło rozpoczęcie kanalizowania Koziegłów!
O budowie, a raczej niebudowaniu kanalizacji ściekowej w gminie Koziegłowy pisaliśmy przez ostanie 28 lat sporo, bo to jedyna gmina w Polsce, która w swojej "stolicy" nie ma ani jednego metra bieżącego kanalizacji sanitarnej. Nie tylko zresztą Koziegłowy. Kanalizacji nie ma w Koziegłówkach, Cynkowie, Gniazdowie, Hucie Starej i wielu innych wioskach. NIE MA JEJ NIGDZIE, POZA POSTĘPEM, FRAGMENTEM LGOTY i RZENISZOWEM! W Rzeniszowie mieszkańcy z dobrodziejstw cywilizacji korzystają od zawsze, gdyż tam kanalizacja powstała zanim burmistrzem został Jacek Ślęczka. Podobnie w Postępie, gdzie wioskę podłączono do oczyszczalni ścieków Jurajskiej. Lgota -to jedyna inwestycja z okresu 20 letnich rządów Jacka Ślęczki- gdzie kawałeczek miejscowości ma kanalizację, dzięki podłączeniu do oczyszczalni w sąsiedniej gminie, na terenie Żarek Letniska. Oczyszczalnia w Koziegłowach choć istniej już kilka lat, oczyszcza tylko ścieki z szambiarek. Nie prowadzi do niej kanalizacja.
Nie jest też tak, że rozpoczęcie budowy przepompowni, kolektora do oczyszczalni i dalej kolektora ściekowego przy drodze wojewódzkiej szybko da mieszkańcom Koziegłów to, co inni mają od dziesiątek lat. Proces budowy kanalizacji jest długotrwały i gdyby faktycznie rządzący gminą mieli zamiar nadrobić cywilizacyjne zapóźnienie, trzeba będzie rozkopać całe miasteczko. To praca na długie lata. Inni już to zrobili i teraz budują parki, skwerki. Rządzący gminą Koziegłowy zaczęli od budowy rynku i fontanny.
Można przypomnieć wiele tekstów z ostatnich 20 lat, w których pisaliśmy, jak zacofana jest gmina Koziegłowy i nic się z tym nie robi. Jeden z ciekawszych jest z 2016 roku. Ślęczka rządził wtedy już od 14 lat:
Napisz komentarz
Komentarze