Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 20 kwietnia 2025 01:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

PROKURATURA: WYSYŁAMY APELACJĘ DOT. RADNEGO

(gm. Koziegłowy) Radny Dariusz S. z Mysłowa przed świętami raczej nie będzie mógł spać spokojnie. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie właśnie wysłała do sądu apelację od wyroku, który zapadł w sprawie jego fałszywych co do treści oświadczeń majątkowych. Przypomnimy, że 18 listopada Sąd Rejonowy w Myszkowie ogłosił wyrok umarzając postępowanie karne wobec 9 zarzutów, od jednego oskarżonego. Dariusza S. Sąd uniewinnił. Nie jednak sam wyrok, który nasza gazeta też krytykowała, co jego uzasadnienie jest w tej sprawie najciekawsze. Sędzia Marek Zachariasz umarzając postępowanie karne uzasadnił tak łagodny wyrok tym, że przecież radny to ”ćwok” z gminy Koziegłowy, przepisów nie czyta, nie rozumie, a w sprawie liczy się właśnie ten „kontekst koziegłowki”, przez który należy patrzeć na postępowanie radnego. Oczywiście nie są to słowa sędziego wprost, choć padło ze strony sądu sformułowanie, że na sprawę Dariusza S. trzeba patrzeć w „realiach gminy Koziegłowy”- to już cytat z uzasadnienia.
Podziel się
Oceń

Pisząc o tym wyroku w artykule:


http://gazetamyszkowska.pl/artykul/sprawa-umorzona-bo-kontekst-kozieglowski zastanawialiśmy się, czy „kontekst koziegłowski” znajdzie się w uzasadnieniu pisemnym wyroku. I jak informuje nas Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza, uzasadnienie pisemne zawiera te same rozważania Sądu. Apelacja w sprawie radnego Dariusza S. będzie więc niezwykle ciekawa. Dowiemy się, czy Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpatrując apelację prokuratury przyzna jej rację, że postępowanie udowodnione radnemu wymaga ukarania, czy też zwycięży „kontekst koziegłowski”.


 

Jarosław Mazanek


 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak zwykły obywatel to ma przechlapane. Jak adwokatka Monika M. miała trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów i wpadła po raz kolejny to dostała 7500 zł grzywny. W Myszkowie sąd jest litościwy.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:51Źródło komentarza: MYSZKÓW. BYŁ TAK PIJANY, ŻE WJECHAŁ NA SKUTERZE W PŁOTAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Jakie poglądy Trzaskowski wylosował na dziś? Zwykły tchórz bo unika debat w telewizjiData dodania komentarza: 16.04.2025, 02:46Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowców
Reklama
Reklama
Reklama