(Myszków) Od grudnia 2010 roku uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie realizują autorski, półroczny, międzyszkolny projekt Renaty Cholewki – „Poznaj mnie i moją Małą Ojczyznę”. 21 maja w budynku szkoły otwarto z tej okazji wystawę: „Ja i moje miasto w fotografii”.
Organami współpracującymi są: Miejski Dom Kultury oraz Dział Promocji miasta Myszkowa. Uczniowie biorący udział w projekcie mają możliwość poznania miast partnerskich - Myszkowa i Obornik Śląskich - w różnych aspektach: historycznym, kulturowym, przyrodniczym i rekreacyjno – sportowym. Celem współpracy jest uwrażliwienie uczniów na ich przynależność do społeczności lokalnej, kształtowanie własnej tożsamości związanej z miejscem pochodzenia i życia, a także kształcenie umiejętności promocji swojego regionu oraz rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej uczniów inspirowanych tematyką regionu. Udział w projekcie jest szansą dla uczniów na rozwój własnych pasji i zainteresowań, a także zdobycia nowych doświadczeń, nowych znajomości, odkrycia nieznanych, ciekawych miejsc Polski. Jest to również doskonała forma mądrej rozrywki i zabawy. Uczniowie przygotowali w ramach projektu: plakaty reklamujące miasto Myszków, prezentację multimedialną dotyczącą historii miasta i swojej szkoły. Napisali również nowe legendy o powstaniu Myszkowa oraz wiersze.W kwietniu odbyło się spotkanie autorskie z Marią Wosik – malarką i poetką, przedstawicielem Regionalnych Twórców.
FINAŁ: PRZEDSTAWIENIE I WYSTAWA
21 maja 2011 roku w myszkowskiej „Trójce” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Ja i moje miasto w fotografii”. Zdjęcia zostały wykonane przez uczniów biorących udział w projekcie i przedstawiały ich „spojrzenie” na siebie i Myszków. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Włodzimierz Żak oraz przewodniczący klasy IV b wraz z wychowawcą. Otwarcie wystawy poprzedził występ uczniów dedykowany rodzicom z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. W przedstawieniu „Zamieszanie w świecie bajek” wzięła udział cała klasa IV „b”, wraz z wychowawcą Renatą Cholewką. Tytułowego zamieszania dokonały reklama, internet i telewizja, spowodowały one, że Smok Wawelski został bezrobotny, Dratewka nie miał już kogo ratować, a Krasnoludki za wszelką cenę chciały pozbyć się Śnieżki. Jak to w bajkach jednak bywa, wszystko wróciło na swoje miejsce i wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Przedstawienie, bardzo zabawne, pełne błyskotliwych dialogów oraz wspaniała gra aktorów zostały nagrodzone owacjami na stojąco. Zwieńczeniem całej uroczystości był poczęstunek i konkursy z nagrodami dla Rodziców. (MB)
Napisz komentarz
Komentarze