Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 20 kwietnia 2025 03:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

HARCERSKA PIEŚŃ W LELOWIE NIE ZGINIE

(Lelów, Irządze) Lelów nie tylko znany jest w regionie za sprawą chasydów, ale również dzięki działalności harcerskiej. Istniejący tu od lat hufiec nie tylko integruje dzieci i młodzież z terenu gminy Lelów i Irządz (zrzesza prawie 300 osób), ale również rozwija ich umiejętności wokalne i taneczne. Podczas zorganizowanych w tutejszym ośrodku kultury Harcerskich Spotkań Artystycznych zaprezentowało się aż 180 zuchów i harcerzy.
Podziel się
Oceń

(Lelów, Irządze) Lelów nie tylko znany jest w regionie za sprawą chasydów, ale również dzięki działalności harcerskiej. Istniejący tu od lat hufiec nie tylko integruje dzieci i młodzież z terenu gminy Lelów i Irządz (zrzesza prawie 300 osób), ale również rozwija ich umiejętności wokalne i taneczne. Podczas zorganizowanych w tutejszym ośrodku kultury Harcerskich Spotkań Artystycznych zaprezentowało się aż 180 zuchów i harcerzy.

 

Ośrodek kultury 11 marca przeżywał prawdziwe oblężenie, którego powodem były odbywające się tu Harcerskie Spotkania Artystyczne. W głównej sali ośrodka prezentowali się młodzi piosenkarze i tancerze, a na piętrze „Strofy o ojczyźnie” recytowali ich koledzy. W sumie w harcerskiej imprezie udział wzięło... aż 180 osób.

 

- Najlepsi soliści, zespoły wokalne i recytatorzy, którzy zaprezentowali się dzisiaj, otrzymają oprócz nagród i dyplomów możliwość udziału w konkursach zorganizowanych w ramach Chorągwianych Spotkań Artystycznych. Następnie zwycięzcy etapu chorągwianego będą mogli zaprezentować się na 37 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbywa się co roku w Kielcach – powiedziała nam Maria Matuszczyk, komendant Hufca Lelów.

 

W ramach lelowskich spotkań artystycznych został zorganizowany konkurs piosenki. Każdy z uczestników musiał zaprezentować dwa utwory, w tym obowiązkowo jedną piosenkę harcerską. Występy młodych wykonawców bacznie śledziło jury w składzie Elżbieta Kubiec – zastępca komendanta kieleckiej chorągwi, Leszek Pinderak – nauczyciel muzyki i Konrad Lipka – instruktor muzyki w lelowskim Domu Pomocy Społeczne. Spośród zespołów wokalnych jurorzy najwyżej ocenili występy zespołu „Ogniki” działającego przy lelowskim ośrodku kultury. Wysokie noty od jurorów zebrały także dwa zespoły z Irządz: „Balanga” i „Kaprys”.

 

Wśród solistów (w kategorii wiekowej zuchów) najlepiej zaprezentowała się Miranda Holińska ze szkoły w Irządzach, która zdobyła pierwsze miejsc. W kategorii uczniów szkół podstawowych (klasy IV – VI) pierwsze miejsce zdobyła Karina Gęsikowska ze szkoły w Nakle przed swoją koleżanką Aleksandrą Groją. Natomiast w najstarszej grupie – gimnazjalistów - zwyciężyła Klaudia Wójcik z Irządz przed Kingą Tyjas z Lelowa.

 

Dużą popularnością wśród harcerzy cieszył się również konkurs dla zespołów tanecznych (ten jednak zakończył się na etapie hufcowym). Jury najwyżej oceniło występy: „Iskierki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bogumiłku, „Balanss69” i „Kamyków” z Gimnazjum w Lelowie oraz„Star Girls” ze szkoły podstawowej w Nakle.

 

Podczas zorganizowanego tego samego dnia konkursu recytatorskiego pod hasłem „Strofy dla ojczyzny” najczęściej można było usłyszeć klasyków. Uczestnicy najchętniej wybierali utwory uznanych polskich poetów i prozaików, a więc Jana Kochanowskiego, Stefana Żeromskiego i Władysława Reymonta. Występy młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Stanisława Napora, Beata Skrzypczyk, Renata Wawer i Anna Rodecka. Według werdyktu jury najlepiej (wśród harcerzy szkół podstawowych) zaprezentowały się: Weronika Kapral ze szkoły w Lelowie i Marcelina Mazanek ze szkoły w Irządzach. Drugie miejsce w konkursie wywalczyła Patrycja Klimas z lelowskiej podstawówki. Natomiast w gronie gimnazjalistów najlepiej recytowali Rafał Kowalski i Natalia Gęsikowska z Gimnazjum w Lelowie. Drugie miejsce zajęły Katarzyna Mazanek i Wioletta Kuklewska, również z tej samej szkoły. (AK)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak zwykły obywatel to ma przechlapane. Jak adwokatka Monika M. miała trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów i wpadła po raz kolejny to dostała 7500 zł grzywny. W Myszkowie sąd jest litościwy.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:51Źródło komentarza: MYSZKÓW. BYŁ TAK PIJANY, ŻE WJECHAŁ NA SKUTERZE W PŁOTAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Jakie poglądy Trzaskowski wylosował na dziś? Zwykły tchórz bo unika debat w telewizjiData dodania komentarza: 16.04.2025, 02:46Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowców
Reklama
Reklama
Reklama