Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 2 kwietnia 2025 10:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

HIT KOLEJKI DLA JURAJSKICH RYCERZY

W sobotę 11 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrał mecz we własnej hali w ramach dwudziestej kolejki siatkarskiej PlusLigi. Ich rywalem była drużyna PGE Projektu Warszawa. Spotkanie określane mianem hitu kolejki zakończyło się w czterech setach na korzyść Zawiercia.
Podziel się
Oceń

W sobotę 11 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrał mecz we własnej hali w ramach dwudziestej kolejki siatkarskiej PlusLigi. Ich rywalem była drużyna PGE Projektu Warszawa. Spotkanie określane mianem hitu kolejki zakończyło się w czterech setach na korzyść Zawiercia. Początek spotkania należał do Aluronu, który mecz rozpoczął od prowadzenia 2:0 po ataku Karola Butryna i punktowym bloku na Bartłomieju Bołądziu. Goście popełniali błędy własne w ataku, a gdy asem serwisowym popisał się Aaron Russell było 7:2 dla gospodarzy. Warszawianie nie potrafili złapać swojego rytmu gry oraz problemy z przyjęciem. Jurajscy Rycerze odrzucili swoich rywali od siatki, po asie serwisowym Bartosza Kwolka prowadziła 14:6. Dwa punktowe bloki gości sprawiły, że zmniejszyli oni straty do pięciu punktów, przegrywali 12:17. Aluron zbudowaną przewagę z początku seta utrzymał już do końca seta. Pierwszą partię zakończył Russell atakiem ze skrzydła przy wyniku 25:17. 

Drugi set to również przewaga gospodarzy, a duży wkład mieli Kwolek oraz Russellem, którzy punktowali ze skrzydeł. As serwisowy Mateusza Bieńka oraz kontratak Aarona Russella powiększył przewagę Aluronu do czterech punków. Projekt Warszawa nie miał żadnego pomysłu na rozpędzonych gospodarzy. Po kontrataku Russella zawiercianie prowadzili już 16:10. Kluczowymi elementami gry była skuteczna gra w bloku oraz zagrywka, z którą nie radzili sobie goście z Warszawy. Drugiego seta podobnie jak pierwszego zakończył Russell atakiem ze skrzydła.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Projektu po dwóch atakach Jakuba Kochanowskiego. Jednak Jurajscy Rycerze szybko doprowadzili do remisu 2:2. Przyjezdni poprawili swoją grę w przyjęciu, dobrze zagrali na siatce wychodząc ponownie na dwupunktowe prowadzenie. Lekką przewagę mieli goście, ale dzięki punkowej zagrywce Mateusza Bieńka ponownie był remis. W kolejnych akcjach gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Goście po ataku Webera oraz punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Jana Firleja odskoczyli na 18:16. W końcówce seta to gospodarze mieli problemy z przyjęciem co wykorzystali goście. A atak Butryna w antenkę sprawił, że Projekt wygrał tę partię 25:19. 

Dobra postawa na zagrywce Russella sprawiła, że na początku czwartego seta zawiercianie prowadzili 6:2. Podobnie jak na początku meczu gospodarze lepiej zagrali w obronie, a kontrataki zamieniali w punkty. Dobra postawa gospodarzy sprawiła, że ich prowadzenie wzrosło i do pięciu punktów. Przebudzenie warszawian nastąpiło przy stanie 15:10. W polu zagrywki zameldował się Jurij Semeniuk, a zawiercianie mieli problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i ich przewaga zmalała do dwóch punktów. Po chwili gospodarze odbudowali przewagę, a po ataku Gladyr z przechodzącej piłki Aluron prowadził 19:16. Do końca seta utrzymała się przewaga Jurajskich Rycerzy. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Bartosz Kwolek kończąc seta 25:12.

W najbliższą sobotę 18 stycznia w meczu dwudziestej pierwszej kolejki siatkarskiej PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy mecz z Steam Hemarpol Norwid Częstochowa.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Projekt Warszawa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:21)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Russell, Gladyr, Tavares, Bieniek, Butryn, Perry (libero) oraz Markiewicz. Trener: Michał Winiarski.

PGE Projekt Warszawa: Kochanowski, Firlej, Brand, Bołądź, Semeniuk, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Weber i Gurszczyński. Trener: Piotr Graban.

MVP: Aaron Russell.

Wyniki par dwudziestej kolejki siatkarskiej PlusLigi:

Asseco Resovia Rzeszów - BOGDANKA LUK Lublin 3:2

Barkom Każany Lwów - GKS Katowice 0:3

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Projekt Warszawa 3:1

Jastrzębski Węgiel - Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:2

Nowak-Mosty MKS Będzin - Cuprum Stilon Gorzów 0:3

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:1

Ślepsk Malow Suwałki - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:2

Aktualna tabela siatkarskiej PlusLigi:

1. Jastrzębski Węgiel 20 - 51 - 55:21

2. Aluron CMC Warta Zawiercie 20 - 48 - 52:23

3. PGE Projekt Warszawa 20 - 46 - 54:23

4. BOGDANKA LUK Lublin 20 - 41 - 48:29

5. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 19 - 40 - 44:29

6. Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 20 - 35 - 44:37

7. Asseco Resovia Rzeszów 20 - 31 - 43:43

8. PGE GiEK Skra Bełchatów 20 - 30 - 39:41

9. Ślepsk Malow Suwałki 20 - 28 - 41:43

10. Indykpol AZS Olsztyn 19 - 28 - 36:36

11. Cuprum Stilon Gorzów 20 - 25 - 34:43

12. Trefl Gdańsk 20 - 23 - 35:47

13. PSG Stal Nysa 20 - 17 - 27:50

14. Barkom Każany Lwów 20 - 13 - 28:51

15. Nowak-Mosty MKS Będzin 20 - 12 - 20:52

16. GKS Katowice 20 - 9 - 22:54

Zestawy par dwudziestej pierwszej kolejki siatkarskiej PlusLigi:

Ślepsk Malow Suwałki - BOGDANKA LUK Lublin

PGE GiEK Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Trefl Gdańsk - Nowak-Mosty MKS Będzin

Cuprum Stilon Gorzów - PSG Stal Nysa

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa - Aluron CMC Warta Zawiercie (18 stycznia, godzina 14:45)

PGE Projekt Warszawa - Barkom Każany Lwów

GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów (tu), foto: aluroncmc.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Myślę że autor wie tylko udaje - nienawiścią to jest zaślepiony ale Tusk do wszystkiego co polskieData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:50Źródło komentarza: "Precz z komuną!" czyli z kim?Autor komentarza: użytkownik drogiTreść komentarza: Taki wyrok dla wykolejeńca to kpinaData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:38Źródło komentarza: PIĘĆ LAT WIĘZIENIA ZA WYPADEK Z 2019 ROKU W WYSOKIEJ LELOWSKIEJAutor komentarza: wieloletni mieszkaniec MrzyygłoduTreść komentarza: Jako że zapewne Pan redaktor będzie obecny na jutrzejszym spotkaniu z samorządowcami promującymi najwybitniejszego z nich, mam skromną prośbę, aby kiedy będą udawać się do Zawiercia przez historyczną dzielnicę Mrzygłód zaproponował i zachęcił ich Pan do odbycia spaceru ulicą Siewierską, zwłaszcza w jej środkowej części. Jako argumentów poza ładną pogodą proszę powiedzieć, że na jej końcu mieszka sama liderka PO w naszym mieście, a w dodatku radna miejska od kilku kadencji oraz, że cała ulica od niepamiętnych lat jest modelowym przykładem prężnego i fachowego działania myszkowskiego samorządu i na pewno nie będą żałować tych kilkunastu poświęconych minut. Jako mieszkaniec tej dzielnicy bardzo chętnie uczestniczyłbym i osobiście zaprosiłbym szanownych zebranych promotorów Trzaska do odwiedzin, ale z oczywistych względów muszę być o tej porze w zakładzie pracy. Jeszcze raz uprzejmie proszę Pana redaktora o spełnienie rzeczowej prośby i chyba nie muszę dodawać, że oczekuję zamieszczenia komentarza przez bezstronnego dziennikarzaData dodania komentarza: 27.03.2025, 21:37Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowcówAutor komentarza: Przyjaciel rodzinyTreść komentarza: PANIE NADREDAKTORZE GDZIE JEST MÓJ KOMENTARZ?????Data dodania komentarza: 26.03.2025, 17:12Źródło komentarza: Demokracja? Kultura? Despotyzm?Autor komentarza: vfTreść komentarza: Klocek zastąpi klocek. Na starym przynajmniej był herb Myszkowa i nietypowy orzeł, nowy robił chyba praktykant z pracowni architektonicznej metodą ctrl+c/ctrl+v. Jest kompletnie bylejaki.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:28Źródło komentarza: MYSZKÓW. JAKI BĘDZIE POMNIK POLEGŁYM ZA ZIEMIĘ MYSZKOWSKĄ. ZOBACZCIE PROJEKT. PORÓWNAJCIE Z ROZEBRANYM OBELISKIEMAutor komentarza: wściekła maryniaTreść komentarza: A FEE! Jak to?? Dlaczego nie ma ani jednego sześciokolorowego sztandaru ???????! To chyba jakieś niedopatrzenie JESTEM OBURZONA !!! NORMALNY SKANDAL !!!!Data dodania komentarza: 19.03.2025, 00:20Źródło komentarza: RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Reklama
Reklama
Reklama