Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 2 kwietnia 2025 10:33
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

DEBEŚCIAK WRACA PO 7 LATACH!

DeBeŚciak wraca po 7 latach do Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, by dokończyć swój żywot w formie konkursu i odrodzić się 22–24 listopada jako Festiwal Sztuki Kabaretowej, oparty na kabarecie, improwizacji i stand-upie.
Podziel się
Oceń

DeBeŚciak, czyli Dąbrowska Ściema Kabaretowa królowała na deskach sceny Pałacu Kultury Zagłębia w latach 2000–2017, przyciągając tłumy miłośników dobrej zabawy i… różnego poczucia humoru. Każda ze Ściem miała inny temat przewodni, jednak zawsze odbywała się w formie konkursu, gdzie publiczność wybierała najlepszy z kabaretów. W ciągu całej historii DeBeŚciaka wystąpili m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru Mru, Łowcy.B, Neo-Nówka, Paranienormalni, Ciach, Smile, Grupa MoCarta. W tym roku Dąbrowska Ściema Kabaretowa zmieni się w Festiwal Sztuki Kabaretowej, w ramach którego odbędą się wydarzenia kabaretowe, improwizacyjne oraz stand-up.

Pierwszy dzień festiwalu (22 listopada) to lokalna scena kabaretowa, czyli przedstawiciele Zagłębia Dąbrowskiego – Kabaret D.N.O., Antoni Gorgoń Grucha oraz Kabaret Konkubenci. Drugi dzień DeBeŚciaka (23 listopada) będzie należeć do Kabaretu Hrabi – Joanna Kołaczkowska, Tomasz Majer, Dariusz Kamys i Łukasz Pietsch spotkają się ze swoimi fanami podczas ogólnodostępnego spotkania (g.15:00), a wieczorem zawładną pałacową sceną i rozśmieszą was do łez (g.19:00). Ostatni dzień festiwalu (24 listopada) to improwizacja z grupą AD HOC, a także solowy występ Mariusza Kałamagi, czyli stand-up na deskach PKZ.

Więcej informacji, harmonogram oraz bilety na poszczególne dni festiwalu dostępne na: bilety.palac.art.pl oraz palac.art.pl.

Link: https://palac.art.pl/pl/aktualnosci/debesciak-wraca-po-7-latach

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Myślę że autor wie tylko udaje - nienawiścią to jest zaślepiony ale Tusk do wszystkiego co polskieData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:50Źródło komentarza: "Precz z komuną!" czyli z kim?Autor komentarza: użytkownik drogiTreść komentarza: Taki wyrok dla wykolejeńca to kpinaData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:38Źródło komentarza: PIĘĆ LAT WIĘZIENIA ZA WYPADEK Z 2019 ROKU W WYSOKIEJ LELOWSKIEJAutor komentarza: wieloletni mieszkaniec MrzyygłoduTreść komentarza: Jako że zapewne Pan redaktor będzie obecny na jutrzejszym spotkaniu z samorządowcami promującymi najwybitniejszego z nich, mam skromną prośbę, aby kiedy będą udawać się do Zawiercia przez historyczną dzielnicę Mrzygłód zaproponował i zachęcił ich Pan do odbycia spaceru ulicą Siewierską, zwłaszcza w jej środkowej części. Jako argumentów poza ładną pogodą proszę powiedzieć, że na jej końcu mieszka sama liderka PO w naszym mieście, a w dodatku radna miejska od kilku kadencji oraz, że cała ulica od niepamiętnych lat jest modelowym przykładem prężnego i fachowego działania myszkowskiego samorządu i na pewno nie będą żałować tych kilkunastu poświęconych minut. Jako mieszkaniec tej dzielnicy bardzo chętnie uczestniczyłbym i osobiście zaprosiłbym szanownych zebranych promotorów Trzaska do odwiedzin, ale z oczywistych względów muszę być o tej porze w zakładzie pracy. Jeszcze raz uprzejmie proszę Pana redaktora o spełnienie rzeczowej prośby i chyba nie muszę dodawać, że oczekuję zamieszczenia komentarza przez bezstronnego dziennikarzaData dodania komentarza: 27.03.2025, 21:37Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowcówAutor komentarza: Przyjaciel rodzinyTreść komentarza: PANIE NADREDAKTORZE GDZIE JEST MÓJ KOMENTARZ?????Data dodania komentarza: 26.03.2025, 17:12Źródło komentarza: Demokracja? Kultura? Despotyzm?Autor komentarza: vfTreść komentarza: Klocek zastąpi klocek. Na starym przynajmniej był herb Myszkowa i nietypowy orzeł, nowy robił chyba praktykant z pracowni architektonicznej metodą ctrl+c/ctrl+v. Jest kompletnie bylejaki.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:28Źródło komentarza: MYSZKÓW. JAKI BĘDZIE POMNIK POLEGŁYM ZA ZIEMIĘ MYSZKOWSKĄ. ZOBACZCIE PROJEKT. PORÓWNAJCIE Z ROZEBRANYM OBELISKIEMAutor komentarza: wściekła maryniaTreść komentarza: A FEE! Jak to?? Dlaczego nie ma ani jednego sześciokolorowego sztandaru ???????! To chyba jakieś niedopatrzenie JESTEM OBURZONA !!! NORMALNY SKANDAL !!!!Data dodania komentarza: 19.03.2025, 00:20Źródło komentarza: RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Reklama
Reklama
Reklama