Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 października 2024 12:55
Przeczytaj!

SKALNIAK KROCZYCE LIDEREM III LIGI ŚLĄSKIEJ

W sobotę 17 sierpnia rozegrane zostały spotkania drugiej kolejki w III lidze śląskiej, grupie 2. LKS Skalniak Kroczyce u siebie podejmował LKS Lotnika Kościelec, z którym wygrał 4:1, a MLKS Sparta Szczekociny na wyjeździe zagrała z KS Stradom Częstochowa. Mecz ten zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.
Podziel się
Oceń

W sobotę 17 sierpnia rozegrane zostały spotkania drugiej kolejki w III lidze śląskiej, grupie 2. LKS Skalniak Kroczyce u siebie podejmował LKS Lotnika Kościelec, z którym wygrał 4:1. Już w 9 minucie bramkę dla Skalniaka zdobył Sebastian Radosz. W 17 minucie na 2:0 podwyższył Yevhenii Oliinyk. A w 21 minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Santiago Alvis Cortes. Tuż przed przerwą bramkę dla gości zdobył Jan Rybaniec. Wynik spotkania w 86 minucie ustalił Radosław Dudek strzelając na 4:1.

A MLKS Sparta Szczekociny na wyjeździe zagrała z KS Stradom Częstochowa. Mecz ten zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. W 57 minucie gola zdobył Grzegorz Makles. W 67 minucie na 2:0 podwyższył Robert Kowalczyk, a w 69 minucie wynik ustalił Marcin Tarnowski.

W najbliższy weekend rozegrane zostaną spotkania trzeciej kolejki w III lidze śląskiej. W sobotę 24 sierpnia o godzinie 17:00 MLKS Sparta Szczekociny na wyjeździe podejmie KS Unię Kalety, a w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 17:00 lider rozgrywek LKS Skalniak Kroczyce również w wyjazdowym spotkaniu podejmie KS Płomień w Lgocie Małej.

***

LKS Skalniak Kroczyce - LKS Lotnik Kościelec 4:1 (3:1)

Bramki: Sebastian Radosz (9'), Yevhenii Oliinyk (17'), Santiago Alvis Cortes (21'), Radosław Dudek (86') - Jan Rybaniec (37').

Żółte kartki: Santiago Alvis Cortes, Jakub Kuczyński - Maciej Pyrz

Składy:

LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Kapała - Radosław Dudek, Dawid Mroziński (87' Artur Kondas), Paweł Gajecki, Szymon Kiszel, Yevhenii Oliinyk, Santiago Alvis Cortes, Juan Jose Castillo Jaramiillo (65' Oskar Dario Mena Quejada), Michał Sołtysik, Sebastian Radosz (46' Jakub Kuczyński, 78' Dawid Gajda), Mateusz Kucharski (61' Szymon Mucha). Trener: Michał Sołtysik.

LKS Lotnik Kościelec: Maciej Pyrz - Kacper Brandys, Kamil Gzyl, Jan Rybaniec, Antoni Rybaniec, Maciej Malinowski (86' Dominik Rumin), Oskar Włodarczyk (14' Mateusz Malinowski, 76' Piotr Knapik), Mateusz Cichuta (71' Xavier Gawron ), Artur Lenartowski (86' Oliwier Gawron), Rafał Psonka, Marcin Kiwacz. Trener: Rafał Psonka.

***

KS Stradom Częstochowa - MLKS Sparta Szczekociny 3:0 (0:0)

Bramki: Grzegorz Makles (57'), Robert Kowalczyk (67), Marcin Tarnowski (69').

Żółta kartka: Damian Nowak (z MLKS-u Sparty Szczekociny).

Składy:

KS Stradom Częstochowa: Maciej Janta - Maciej Groszek, Grzegorz Makles (80' Daniel Kamiński), Filip Stelmach, Daniel Małek (55' Artur Jarzyn), Damian Woszczyk (45' Dawid Gawroński), Borys Dawidowski (45' Adrian Kudryś), Radosław Król (45' Ariel Wiśniowski), Piotr Nowaczyk (85' Jermiasz Grzyb), Robert Kowalczyk, Marcin Tarnowski. Trener: Rafał Kuczera.

MLKS Sparta Szczekociny: Sebastian Ostrowski - Kamil Walasek, Piotr Dziuba, Aleksander Cichoń (28' Gabriel Klos, 61' Bartosz Słowikowski), Damian Nowak, Jakub Łapaj, Adam Gawroński (64' Daniel Wieczorek), Sławomir Madej, Patryk Wróbel, Piotr Gała (87' Jakub Banaś), Dawid Zasada (61' Filip Kowalczyk). Trener: Patryk Taraszkowski.

16. MLKS Sparta Szczekociny 2 - 0 - 1:8

Zestawy par trzeciej kolejki III ligi Śląskiej Lubliniec - Częstochowa" Grupa 2:

GLKS Lot Konopiska - KS Stradom Częstochowa

KS Unia Kalety - MLKS Sparta Szczekociny (24 sierpnia, godzina 17:00)

LKS Amator Golce - MLKS Pilica Koniecpol

LKS Jedność Boronów - LKS Sparta Lubliniec

LKS Kamienica Polska - LKS Warta Kamieńskie Młyny

LKS Liswarta Popów - LKS Promień Glinica

LKS Lotnik Kościelec - LKS Mechanik Kochcice

KS Płomień w Lgocie Małej - LKS Skalniak Kroczyce (25 sierpnia, godzina 17:00) (tu), foto: profil na FB Sparta Szczekociny