Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 3 kwietnia 2025 08:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

VI Szczekociński festiwal „Dialog kultur”

W dniach 20-24 września odbędzie się VI Szczekociński festiwal „Dialog kultur”. 20 września odbędzie się „Dzień Żydowski”.
Podziel się
Oceń

W dniach 20-24 września odbędzie się VI Szczekociński festiwal „Dialog kultur”. 20 września odbędzie się „Dzień Żydowski”. Od godziny 11:00 do godziny 13:00 Gra miejska Wędrówka po szczekocińskim sztetlu (Start na rynku). Następnie na Starym Cmentarzu Żydowskim o godzinie 14:30 Ceremonia upamiętniająca żydowską społeczność Szczekocin. Będziemy mogli wtedy zobaczyć akcje artystyczną Głosy. Kamień zawoła. Następnie od godziny 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Szczekocinach Pożegnanie ze sztetlem. Premiera książki Żal po napletku Shaloma Auslandera i rozmowa z jej tłumaczem dr Maciejem Stroińskim. Projekcja filmu Poważny człowiek braci Coen. Kolejnego dnia w MOK w Szczekocinach odbędzie się Dzień Wiesława Jażdzyńskiego. Wydarzenie rozpocznie się od godziny 16:30 Sesją naukową Wiesława Jażdżyńskiego. Powroty. Wykład będzie miał Prof. Tomasz Cieślak (UŁ) Powrót do Żeromskiego? O „okolicy starszego kolegi” Wiesława Jażdzyńskiego i kilku innych aspektach twórczości pisarza. Później Andrzej Kopeć Powojenne Szczekociny , Karolina Koprowska (UJ) Gęstość rzeczywistości ( powojennej w prozie Wiesława Jażdżyńskiego). Dzień zakończy o godzinie 18:00 Perfomatywne czytanie powieści Wiesława Jażdżyńskiego. 22 września odbędzie się kameralny koncert organowy Muzyczne podróże 2023. Małgorzata Barylska- skrzypce, Tadeusz Barylski-organy. Wydarzenie o godzinie 19:30 zakończy Spacer w przeszłość Szczekocińskiego Rynku- Andrzej Orliński. 23 września w sobotę spotkamy się w Pilicy dokładnie w Bulwarach nad Pilicą. Zaczniemy o godzinie 16:00 zawodami kajakowymi pod prąd ( start koło młyna p. Niwińskiego, meta: most przy pałacu). Następnie o godzinie 16:30 działania artystyczne nad Pilicą w tym plener malarski, zwiedzanie Galerii Malarstwa Zofii Fabjańskiej. Dzień zakończymy koncertem filmowo-musicalowym Od nocy do nocy Joanny Aleksandrowicz. W ostatni dzień 24 września odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Dzień w Pałacu” w Pałacu w Szczekocinach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:30 W tle filmu, słowa, muzyki i poezji- talent, a perypetie życiowe. Spotkanie z prof. Krzysztofem Zanussim, dziennikarką i poetką Barbarą Gruszką- Zych oraz poetą Józefem Edwardem Kołodziejem. Spotkanie poprowadzą Joanna Bożek i Mirosław Skrzypczyk. Dodatkowo odbędzie się wystawa Pałac i jego goście na przestrzeni lat. Ostatni dzień Szczekocińskiego festiwalu zakończy Koncert muzyki włoskiej zespołu Strauss Ensemble pod kierunkiem Artura Jaronia i Łukasza Gaj-tenora. 

Z tego co widzimy nie będzie czasu na nudę! Entuzjaści zderzeń kulturalnych będą zadowoleni i zaskoczeni bogatą formą programu. Różnorodność wiedzy i kultur to połączenie niezwykłe, które na tym festiwalu będziemy mogli dostrzec. (KU) 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Myślę że autor wie tylko udaje - nienawiścią to jest zaślepiony ale Tusk do wszystkiego co polskieData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:50Źródło komentarza: "Precz z komuną!" czyli z kim?Autor komentarza: użytkownik drogiTreść komentarza: Taki wyrok dla wykolejeńca to kpinaData dodania komentarza: 27.03.2025, 22:38Źródło komentarza: PIĘĆ LAT WIĘZIENIA ZA WYPADEK Z 2019 ROKU W WYSOKIEJ LELOWSKIEJAutor komentarza: wieloletni mieszkaniec MrzyygłoduTreść komentarza: Jako że zapewne Pan redaktor będzie obecny na jutrzejszym spotkaniu z samorządowcami promującymi najwybitniejszego z nich, mam skromną prośbę, aby kiedy będą udawać się do Zawiercia przez historyczną dzielnicę Mrzygłód zaproponował i zachęcił ich Pan do odbycia spaceru ulicą Siewierską, zwłaszcza w jej środkowej części. Jako argumentów poza ładną pogodą proszę powiedzieć, że na jej końcu mieszka sama liderka PO w naszym mieście, a w dodatku radna miejska od kilku kadencji oraz, że cała ulica od niepamiętnych lat jest modelowym przykładem prężnego i fachowego działania myszkowskiego samorządu i na pewno nie będą żałować tych kilkunastu poświęconych minut. Jako mieszkaniec tej dzielnicy bardzo chętnie uczestniczyłbym i osobiście zaprosiłbym szanownych zebranych promotorów Trzaska do odwiedzin, ale z oczywistych względów muszę być o tej porze w zakładzie pracy. Jeszcze raz uprzejmie proszę Pana redaktora o spełnienie rzeczowej prośby i chyba nie muszę dodawać, że oczekuję zamieszczenia komentarza przez bezstronnego dziennikarzaData dodania komentarza: 27.03.2025, 21:37Źródło komentarza: Rafał Trzaskowski popierany przez coraz więcej samorządowcówAutor komentarza: Przyjaciel rodzinyTreść komentarza: PANIE NADREDAKTORZE GDZIE JEST MÓJ KOMENTARZ?????Data dodania komentarza: 26.03.2025, 17:12Źródło komentarza: Demokracja? Kultura? Despotyzm?Autor komentarza: vfTreść komentarza: Klocek zastąpi klocek. Na starym przynajmniej był herb Myszkowa i nietypowy orzeł, nowy robił chyba praktykant z pracowni architektonicznej metodą ctrl+c/ctrl+v. Jest kompletnie bylejaki.Data dodania komentarza: 24.03.2025, 15:28Źródło komentarza: MYSZKÓW. JAKI BĘDZIE POMNIK POLEGŁYM ZA ZIEMIĘ MYSZKOWSKĄ. ZOBACZCIE PROJEKT. PORÓWNAJCIE Z ROZEBRANYM OBELISKIEMAutor komentarza: wściekła maryniaTreść komentarza: A FEE! Jak to?? Dlaczego nie ma ani jednego sześciokolorowego sztandaru ???????! To chyba jakieś niedopatrzenie JESTEM OBURZONA !!! NORMALNY SKANDAL !!!!Data dodania komentarza: 19.03.2025, 00:20Źródło komentarza: RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Reklama
Reklama
Reklama