The Voice Senior to program emitowany przez TVP2. Czterech jurorów - Izabela Trojanowska, Alicja Majewska, Andrzej Piaseczny i Witold Paszt - wysłuchują uczestników, nie widząc ich. Gdy któregoś z jurorów urzeknie głos uczestnika, wówczas odwraca swój fotel w kierunku sceny i tym samym zaprasza do swojej drużyny.
Jak opowiadała w programie Elżbieta Jatulewicz, już jako 4-latka śpiewała ze swoim tatą. Śpiewała też, gdy uczęszczała do liceum pedagogicznego, a jej wielkim marzeniem było dostanie się do szkoły teatralnej. W Krakowie dostała się na kurs przygotowawczy do szkoły teatralnej. Niestety, miała wypadek i nie była sprawna fizycznie, co uniemożliwiło jej podejście do egzaminu do szkoły teatralnej. Rozpoczęła pracę w szkole. Prowadziła koła artystyczne – zespoły wokalne i teatralne. Jak mówiła, nie wyobraża sobie życia bez śpiewana. Gdy zaczyna śpiewać zapomina o wszystkim, to jej żywioł.
W trzecim odcinku bieżącej edycji programu The Voice Senior Elżbieta Jatulewicz wykonała piosenkę Maryli Rodowicz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Jej wykonanie spodobało się większości jurorów – Alicji Majewskiej, Witoldowi Pasztowi oraz Andrzejowi Piasecznemu.
Jak się okazało, Elżbieta Jatulewicz zna osobiście jednego z jurorów…
- Czy ja dobrze poznaję? Pani Ela? Z Myszkowa? – zapytała Alicja Majewska. Uczestniczka szybko poprawiła, że jest z Żarek Letniska, obok Poraja. Jurorka poinformowała swoich kolegów, że zna Elę osobiście. „Nie mogło być inaczej” – powiedziała Elżbieta Jatulewicz, dołączając do drużyny Alicji Majewskiej.
Uczestniczce towarzyszył jej zespół, Szalona Piątka Plus. Panie zostały zaproszone na scenę. Wspólnie wykonały piosenkę A. Majewskiej „Miłość jest jak cień człowieka”.
Odcinek programu, w którym możemy wysłuchać Elżbiety Jatulewicz dostępny jest w internecie na stronie vod.tvp.pl.
KOLEJNA NAGRODA NA KONCIE ELŻBIETY JATULEWICZ
Przed miesiącem utalentowana mieszkanka Żarek Letniska została uhonorowana nagrodą okolicznościową, którą na wniosek Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater przyznał Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Urząd Gminy w Poraju zamieścił notatkę biograficzną na temat Elżbiety Jatulewicz, w której czytamy: „Urodziła się w 1950 roku, w Zawierciu, gdzie ukończyła szkołę podstawową i Liceum Pedagogiczne. W 1969 roku rozpoczęła pracę w Szkołach Podstawowych: w Ryczowie, w Będuszu i Żarkach-Letnisku. Od marca 1996 została awansowana na konsultanta ds. edukacji artystycznej i regionalnej w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie. Od stycznia 2007 roku została zatrudniona na stanowisku zastępcy Kierownika Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie. Ze względu na specyfikę pracy od 2011 roku pełniła funkcję Głównego Specjalisty ds. Kontaktów Oświatowych.
Ukończyła Pedagogikę Pracy Kulturalno-Oświatowej w Częstochowie, Studia Podyplomowe z zakresu konstruowania i ewaluacji programów nauczania w Instytucie Badań Oświatowych w Warszawie oraz szereg kursów doskonalących i kwalifikacyjnych w dziedzinie edukacji. Jest nauczycielem dyplomowanym, ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli z listy MEN, edukatorem z listy MENiS.
Przez 27 lat pracy w szkole wprowadzała nowatorskie metody nauczania oparte na zabawie i działaniach artystycznych (teatralnych, wokalnych, plastycznych), wynikiem czego były nagrody dla zespołów dziecięcych przez nią prowadzonych.
Jest autorką programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży emitowanych na antenie ogólnopolskiej i w telewizji satelitarnej. W programach tych występowały zespoły artystyczne (prowadzone przez nią), a często uczniowie całej szkoły.
Oprócz tekstów scenariuszy, piosenek, komponowała także muzykę, za którą otrzymała nagrodę na Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.
Wśród telewizyjnych programów wymienić należy: Spektakl „Dziecko tego nie lubi - 1989r. emitowany w czterech kolejnych wakacyjnych wydaniach 5.10.15 bardzo popularnego programu dla dzieci i młodzieży ukazującego się na antenie ogólnopolskiej TVP.„Prima Aprilis w Żarkach- Letnisku” program wg pomysłu z tekstami, muzyką i wspólnie reżyserowany z Tadeuszem Brosiem, z udziałem dzieci i mieszkańców Żarek – Letniska - Teleranek – 1990r., „Tajemnica pamiętnika” - program autorski emitowany w cyklicznej audycji < M> wybrany w konkursie na scenariusz programu telewizyjnego -1993r., Program „Dziecko w skrzynce” – powstał w oparciu o autorskie pomysły – emitowany na wszystkich kontynentach, a u nas w Polsce na kanale 1 Plus.
Za swoją pracę na rzecz kultury szkolnej otrzymała odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” oraz najpiękniejszą - „Przyjaciel Dziecka”- przyznaną przez TPD.
Jako Konsultant RODN ,,WOM” w Częstochowie była autorką pomysłu na program „Można inaczej” z udziałem autorki i nauczycieli, zrealizowany i emitowany przez telewizję regionalną Katowice w 1997r.
Jest również autorką wielu projektów i grantów edukacyjnych, licznych publikacji związanych tematycznie z realizacją edukacji regionalnej i artystycznej w szkole publikowanych w czasopismach oświatowych o zasięgu ogólnopolskim np. „Dyrektor Szkoły” oraz regionalnym „Częstochowski Biuletyn Oświatowy”.
Obecnie prowadzi zespół wokalny Szalona Piątka Plus w GOK w Poraju, z którym odnosi mnóstwo sukcesów na szczeblu ogólnopolskim, a także międzynarodowym.
Jest autorką kasety z piosenkami dla dzieci „Śpiewam bo lubię”. Jestem szczęśliwą żoną (mąż – Józef), mamą (córka Kasia i syn Igor) i babcią (wnuki: Julia i Franek).”
TRZYMAMY KCIUKI ZA DALSZE LOSY PANI ELŻBIETY
Serdecznie gratulujemy mieszkance Żarek Letniska za dostanie się do kolejnego etapu programu The Voice Senior. Z pewnością będziemy śledzić kolejne występy Elżbiety Jatulewicz w programie i trzymać za nią kciuki. Do tego zachęcamy też wszystkich Czytelników. (es)
Napisz komentarz
Komentarze