Paulina Wójcicka z Biura Prasowego Nextbike Polska poinformowała m.in. burmistrza Żarek, Klemensa Podlejskiego, że "rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać".
Spółka liczy na porozumienie z wierzycielami, które pozwoli jej odroczyć w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania.
Nextbike Polska jest operatorem rowerów miejskich w kilkudziesięciu polskich miastach i ośrodkach. M.in . w Warszawie, gdzie jest 400 stacji oraz prawie 5 800 rowerów, Częstochowie - 20 stacji, 185 rowerów. W 2019 r. w 11 województwach obsługiwanych przez Nextbike Polska wypożyczono rowery 14 milionów razy. Spółka jest największym systemem rowerowym w Polsce i piątym w Europie.
Przejazd testowy
Sprawdziliśmy jak działa system roweru miejskiego w Myszkowie i Żarkach. Rowery są dobre. Stosunkowo lekkie, mają trzybiegową przekładnię, co ułatwia jazdę. Ale rejestrowanie się do systemu wymaga czasu i cierpliwości. System wymaga podania danych – imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania z kodem pocztowym, PESEL, numer telefonu. Potem uruchomienie płatności zdalnej, a to wymaga uruchomienia aplikacji w swoim banku. Dla starszych osób proces rejestracji trudny. Oczywiście trzeba mieć smartfona.
Można się też rejestrować na stronie jurajskierowery.pl
Procedura ta sama, ale wygodniej niż stojąc przed terminalem. System rejestracji jest wciąż usprawniany. M.in. dzięki naszym doświadczeniom został nieco uproszczony. (JW)
Napisz komentarz
Komentarze