(pow. myszkowski) W przededniu zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 7 w Myszkowie odbyły się warsztaty „Żyj zdrowo”, które stały się także okazją do pożegnania legitymującej się bardzo wysoką średnią w nauce klasy szóstej. Także inne szkoły z naszego powiatu chwalą się na koniec roku szkolnego osiągnięciami wielu swych podopiecznych.
SUPER ŚREDNIA
- 25 czerwca z żalem pożegnaliśmy klasę szóstą, którą możemy nazwać „wybitną”, jeśli chodzi o osiągnięcia w nauce. Średnia ocen wyniosła w tej klasie 5,6 a średnia liczba punktów uzyskanych przez szóstoklasistów na egzaminie kończącym naukę wyniosła 31,5 punkta – chwali swych podopiecznych dyrektor „siódemki” Jolanta Brzdąk.
NAJLEPSI W ORTOGRAFII
Najlepszych szkolnych ortografów z klas II i III gościła podczas „Wesołego Dyktanda 2010” Szkoła Podstawowa w Koziegłowach. W turnieju przygotowanym przez nauczycielki: Elżbietę Sawicką – Niedbałę i Violettę Andrusiewicz – Kisiel uczniowie nie tylko pisali dyktando ale także uzupełniali test z lukami, naszpikowany ortograficznymi pułapkami. W kategorii klas drugich pierwsze miejsce zdobyła Julia Maszczyk ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach. Drugie i trzecie przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej Tymoteuszowi Ślęczce i Oldze Bieleckiej. Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do Wiktorii Żak ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajął Paweł Janikowski ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, drugie Tamara Kapkowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mysłowie, a trzecie Sandra Czyż ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie. Miłoszowi Musialikowi ze Szkoły Podstawowej z Koziegłów przyznano w tej kategorii wyróżnienie.
O SWEJ GMINIE WIEDZĄ WSZYSTKO
Pod hasłem: „Koziegłowy – moja gmina” – zorganizowano w Szkole Podstawowej w Cynkowie XIII Międzyszkolny Konkurs Literacko – Historyczny dla uczniów z klas IV – VI, który przygotowały nauczycielka historii Monika Góra – i nauczycielka języka polskiego Edyta Paliga. Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy. Rywalizację podzielono na dwie części. W pierwszej - literackiej uczniowie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości wybranych legend oraz pojęć z teorii literatury, zaś w części drugiej – historycznej, sprawdzili swoją wiedzę ze znajomości najstarszych dziejów miasta i gminy Koziegłowy. Musieli także rozpoznać regionalne zabytki. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Olga Białas ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie (I miejsce), Oliwia Łuszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Siedlcu Dużym (II miejsce) oraz Sebastian Szewc ze Szkoły Podstawowej w Cynkowie i Patrycja Kulak ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach (dwa równorzędne III miejsca).
NAJLEPSI PRZY KLAWIATURZE
W Zespole Szkół w Koziegłowach odbył się II etap Powiatowego Jurajskiego Konkursu Informatycznego. Do rywalizacji przystąpiło 50 uczniów z 16 gimnazjów powiatu myszkowskiego i częstochowskiego. Uczestnicy II etapu zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Laureatem tegorocznego konkursu został Piotr Bednarczyk – uczeń Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach.
COMENIUS PODSUMOWANY
Wraz z końcem bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej zakończyła realizację projektu „Bausteine Europa”, w którym, w ramach programu Comenius uczestniczyła razem z sześcioma szkołami z Polski, Austrii, Niemiec, Węgier i Luksemburga. Projekt zakładał przede wszystkim doskonalenie przez uczniów umiejętności językowych poprzez kontakty z rówieśnikami z zagranicy. Nad jego realizacją czuwała pełniąca rolę szkolnego koordynatora Beata Bubel. Dwuletni okres pracy nad projektem został zakończony szkolnym świętem przygotowanym w czerwcu dla całej szkolnej społeczności. Podczas niego przedstawiono także produkty końcowe projektu: koszulkę z logo Comeniusa dla każdego ucznia zaangażowanego w projekt, piosenkę Comeniusa nagraną wspólnie przez wszystkie szkoły partnerskie w językach narodowych, kalendarz, broszurę zawierającą korespondencję uczniowską oraz słowniczek polsko - niemiecki. Projekt objął swoim zasięgiem 85 uczniów z klas V i VI szkoły podstawowej. Dzięki udziałowi w nim szkoła pozyskała cenne pomoce dydaktyczne.
Robert Bączyński
Napisz komentarz
Komentarze