Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 16 października 2024 10:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Spotkają się z reprezentacją Polski. Trwają zapisy do 25. edycji Pucharu Tymbarku

Spotkanie z reprezentacją Polski mężczyzn, finał na PGE Narodowym oraz kibicowanie podczas meczu kadry – to najważniejsze nagrody czekające na zwycięzców największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. Zgłoszenia drużyn do udziału w jubileuszowej 25. edycji Pucharu Tymbarku mogą dokonać nauczyciele oraz rodzice.
Podziel się
Oceń

Przez niemal ostatnie ćwierćwiecze udział w Pucharze Tymbarku był znakomitą opcją na zaszczepienie pasji do uprawiania sportu, możliwością spełnienia piłkarskich marzeń i pierwszym krokiem do wielu wspan iałych karier, których efektem była gra w reprezentacji Polski. Przygodę z piłką nożną w ramach współzawodnictwa zaczynało już ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski, m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. – Kiedy w 2000 roku wystartowały pierwsze rozgrywki turnieju, na pewno nikt nie spodziewał się, jak duży wpływ na społeczeństwo będzie miał ten projekt. Przez ostatnie 24 lata z sukcesem przyczyniamy się nie tylko do promocji aktywności fizycznej wśród najmłodszych, ale również prowadzimy skuteczny skauting – twierdzi Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. – Współcześnie dzieci mają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Mamy jednak nadzieję, że również w tym roku zdołamy przekonać uczennice i uczniów w całej Polsce do aktywności fizycznej i gry w piłkę nożną. W tym aspekcie dostrzegamy szczególną rolę rodziców i nauczycieli, którzy niewątpliwie są naturalnymi wzorcami do naśladowania. Wierzymy, że jubileuszowa edycja będzie bogata w piękne akcje, niezwykłe historie drużyn oraz kolejne spełnione marzenia – dodaje. – Wspieramy rozwój Pucharu Tymbark jako generalny sponsor od blisko 19 lat. Owocem tej długofalowej współpracy z PZPN jest największy dziś turniej w Polsce i w Europie, zachęcający dzieci do grania w piłkę nożną oraz aktywności fizycznej. Puchar Tymbarku to projekt o bardzo pozytywnych efektach społecznych i sportowych. Z jednej strony, co roku aktywizuje sportowo setki tysięcy dzieci z całej Polski, docierając do niemal wszystkich powiatów oraz promuje kobiecą piłę nożną, a z drugiej pozwala tym najbardziej utalentowanym uczynić pierwszy krok w drodze do gry w reprezentacji Polski. Uczestnicy Pucharu Tymbarku stanowią dziś znaczącą część zarówno młodzieżowych, jak i seniorskich reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. To najlepsza motywacja i zaproszenie do udziału w jubileuszowej XXV edycji, do której zapisy właśnie wystartowały – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

25 lat Pucharu Tymbarku – zagraj w jubileuszowej edycji!
Zapisy do25. edycji Pucharu Tymbarku rozpoczęły się 2 września, zakończą się  31 stycznia 2025 r. W największym w Europie dziecięcym turnieju piłkarskim mogą uczestniczyć drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (np. edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego), trenerzy oraz rodzice (za zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, a w kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Możliwe jest tworzenie zespołów mieszanych, w których do drużyn chłopców dołączają dziewczynki. Co szczególnie ważne dla mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2013-2018. Co istotne, od 25. edycji Pucharu Tymbarku drużyny do udziału w rywalizacji w kategorii U-8 (rocznik 2018) mogą również zgłaszać przedszkolaków.

Tak jak w ubiegłych latach, uczestnicy zawodów rozpoczną rywalizację w marcu i kwietniu od turniejów na poziomie gminnym i powiatowym. W kolejnym etapie zmierzą się w finałach wojewódzkich, by powalczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie. Jak w poprzednich edycjach, rywalizacja drużyn w kategorii U-8 zakończy się na etapie wojewódzkim, natomiast drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

Zwycięzcy będą mieć możliwość spotkania się z kadrą narodową!
Puchar Tymbarku to obietnica nie tylko niezwykłej przygody, ale również spełnienia dziecięcych marzeń – o pierwszym medalu, udziale w ogólnopolskim turnieju, rywalizacji z najlepszymi. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od etapu rozgrywek, otrzymują pamiątkowe medale, natomiast drużyny dyplomy. Nauczyciele mogą natomiast liczyć na certyfikat, świadczący o udziale w promocji piłki nożnej w Polsce, oraz pamiątkowe koszulki. Na zwycięzców tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapomniane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Finaliści nie tylko zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski mężczyzn, ale również będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry narodowej – o czym 13 października, dzień po meczu Polska-Portugalia, przekonają się aktualni zwycięzcy, zakończonej w czerwcu XXIV edycji Pucharu Tymbarku. – Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia. Finał tych zawodów odbywa się na PGE Narodowym, gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. To największy zaszczyt i dostąpić go mogą również uczestnicy Pucharu Tymbarku. Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę  wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć – mówi selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn, Michał Probierz.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KierowcaTreść komentarza: Ja nie chcę zginąć na drodze przez takich ludzi😡Data dodania komentarza: 14.10.2024, 19:38Źródło komentarza: SZALENIEC NA DRODZE. PRZEKROCZYŁ DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚĆ O 114 KILOMETRÓWAutor komentarza: RoberTreść komentarza: Do tego te rowy przy drodze na Koziegłowy już głębszych się nie dało. Kto to wymyśla😡Data dodania komentarza: 14.10.2024, 19:33Źródło komentarza: ALEJA WOLNOŚCI. ZAPOMNIANO, ŻE WOKÓŁ ULICY JEST MIASTO?Autor komentarza: Nie dla kopciuchówTreść komentarza: Są dotacje do fotowoltaiki https://czystepowietrze.gov.pl/ Wyjdzie to taniej niż leczenie u onkologa, kardiologa, pulmologa itd…Data dodania komentarza: 14.10.2024, 19:28Źródło komentarza: MYSZKÓW. WIEMY KIEDY ZOSTANIE OTWARTA TĘŻNIA NA DOTYKU JURY. ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWYAutor komentarza: wojtekTreść komentarza: A teraz jak obecny rząd nie zadbał o obniżkę cen gazu i prądu to musimy wrócić do opalania domów węglem.Data dodania komentarza: 14.10.2024, 17:21Źródło komentarza: MYSZKÓW. WIEMY KIEDY ZOSTANIE OTWARTA TĘŻNIA NA DOTYKU JURY. ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWYAutor komentarza: betonozaTreść komentarza: Przy remontach ulic chodzi o to aby wszystkim ułatwiać życie. Więc wyniesienie tej ulicy tak wysoko nikomu nie służy a już na pewno nie służy osobą na wózkach inwalidzkich, czy starszym jak to napisano w artykule. Aleja Wolności po wycięciu drzew będzie się latem nagrzewać do 50 stopni C. Czyli będzie podgrzewać otoczenie również. Panie Kołodziejczyk jest pan twórcą BETONOZY WSTYD. W dzisiejszych czasach każde drzewo jest na wagę złota. Ale wy w PIS tego nie rozumiecie. Myśli Pan, że wystarczy zrobić remont ulicy i my mieszkańcy mamy się cieszyć a Pan będzie się ustawiał do zdjęcia. To już nie komuna my chcemy racjonalnego myślenia. Ps. Czyli jeżeli za jakiś czas będzie remont tej ulicy to ona znowu urośnie?Data dodania komentarza: 14.10.2024, 11:41Źródło komentarza: ALEJA WOLNOŚCI. ZAPOMNIANO, ŻE WOKÓŁ ULICY JEST MIASTO?Autor komentarza: nie dla kopciuchówTreść komentarza: Władze miasta inwestują w tężnie a nie walczą w mieście ze SMOGIEM!!! Czyli trujemy się codziennie ale potem możemy iść do tężni powdychać dla zdrowia solankę + SMOG :( Paranoja!!! Panie Burmistrzu oraz radnymi zapraszam około 20.00 wieczorem na spacer po Myszkowie sam Pan wyczuje nosem jakie mamy powietrze w Myszkowie.Data dodania komentarza: 14.10.2024, 09:58Źródło komentarza: MYSZKÓW. WIEMY KIEDY ZOSTANIE OTWARTA TĘŻNIA NA DOTYKU JURY. ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY
Reklama
Reklama
Reklama