Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 13:21
Przeczytaj!

ZWYCIĘSTWO REZERW ZIELONYCH PO NIESAMOWITEJ KOŃCÓWCE

W sobotę 27 kwietnia drużyny z częstochowskiej A-klasy rozegrały spotkania dziewiętnastej kolejki. LKS Zieloni II Żarki wygrali u siebie z GKS-em Czarnymi Starcza 4:3, LKS Skalniak Kroczyce również u siebie pokonał LKS Wartę Mstów 4:0, a w wyjazdowych spotkaniach GKS Jura Niegowa przegrała z MLKS-em Pilicą Koniecpol 3:1, a KS Warta Poraj również przegrała z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 2:1.
Podziel się
Oceń

W sobotę 27 kwietnia drużyny z częstochowskiej A-klasy rozegrały spotkania dziewiętnastej kolejki. LKS Zieloni II Żarki wygrali u siebie z GKS-em Czarnymi Starcza 4:3. Do przerwy rezerwy Zielonych przegrywały 0:2 po golach w 13 i 40 minucie Przemysława Grzyba. W drugiej połowie gospodarze rozpoczęli strzelanie w 74 minucie po trafieniu Alana Majucha. W 78 minucie do wyrównania doprowadził Igor Garbacz. Gola na 3:2 dla Żarek w 86 minucie zdobył Kacper Pilis. A już w 89 minucie ponownie do remisu doprowadził kompletując hat-tricka Przemysław Grzyb. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Alan Majuch strzelając na 4:3.

LKS Skalniak Kroczyce również u siebie pokonał LKS Wartę Mstów 4:0. Po dwie bramki dla Skalniaka zdobyli Santiago Alvis Cortes, który trafiał w 10 i 40 minucie oraz Sebastian Radosz strzelając w 20 i 92 minucie.

A w wyjazdowych spotkaniach GKS Jura Niegowa przegrała z MLKS-em Pilicą Koniecpol 3:1. Jedyną bramkę dla Jury zdobył w 46 minucie Damian Kusaj, a dla gospodarzy strzelali Bartłomiej Wiśniewski w 51 minucie, Dominik Woszczyna w 71 minucie oraz Przemysław Winckowicz w doliczonym czasie gry.

A KS Warta Poraj również przegrała swoje ligowe spotkanie z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 2:1. Pierwszy gol w tym meczu padł w 30 minucie dla gospodarzy po trafieniu Damiana Wiewióry. W 72 minucie do remisu doprowadził Aleksander Górecki. A w 106 minucie spotkania gola na wagę zwycięstwa dla Orkana zdobył ponownie trafiając Damian Wiewióra.

W pierwszą sobotę maja drużyny z naszego regionu grające w częstochowskiej A-klasie rozegrają spotkania dwudziestej kolejki. O godzinie 15:00 w meczu derbowym GKS Jura Niegowa podejmie u siebie LKS Zielonych II Żarki, a o godzinie 17:00 KS Warta Poraj na własnym boisku podejmie KS Piast Przyrów, a LKS Skalniak Kroczyce na wyjeździe zagra z KS-em Olimpią Hutą Starą.

***

LKS Skalniak Kroczyce - LKS Warta Mstów 4:0 (3:0)

Bramki: Santiago Alvis Cortes (10', 40'), Sebastian Radosz (20', 90'+2).

Żółte kartki: Paweł Gajecki, Maksymilian Miśkiewicz - Oskar Weżgowiec.

Składy:

LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Kapała – Juan Jose Castillo Jaramiillo, Radosław Dudek (77' Oskar Dario Mena Quejada), Paweł Gajecki, Mateusz Kucharski (63' Szymon Mucha), Maksymilian Miśkiewicz (46' Szymon Kiszel), Yevhenii Oliinyk (60' Kacper Bojanek), Sebastian Radosz, Michał Sołtysik, Bogdan Szadkowski, Santiago Alvis Cortes (68' Dawid Gajda). Trener: Michał Sołtysik.

LKS Warta Mstów: Kamil Dziurkowski - Andrzej Bogucki (88' Jakub Kłos), Piotr Dula, Jakub Kabacik (85' Oliwier Opala), Radosław Król, Maciej Niezabitowski, Szymon Nocoń, Robert Opala, Tomasz Rados (46' Mateusz Kluszewski), Patryk Szczęsny, Oskar Weżgowiec. Trener: Miłosz Bielecki.

***

MLKS Pilica Koniecpol - GKS Jura Niegowa 3:1 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Wiśniewski (51'), Dominik Woszczyna (71'), Przemysław Winckowicz (90'+1) - Damian Kusaj (46').

Żółte kartki: Kamil Sztymala, Hubert Cacoń, Radosław Płatek - Gabriel Magiera, Mateusz Pilis.

Składy:

MLKS Pilica Koniecpol: Paweł Wróbel - Jakub Zjawiony, Damian Bekus (46' Rafał Derejczyk), Adam Górski, Igor Górski, Mateusz Małek (46' Bartłomiej Wiśniewski), Radosław Płatek (85' Kacper Orzeł), Kamil Sztymala (75' ), Daniel Walasek (46' Hubert Cacoń), Przemysław Winckowicz, Dominik Woszczyna. Trener: Grzegorz Kuziorowicz.

GKS Jura Niegowa: Bartłomiej Gęsikowski - Cyprian Czyż, Damian Dratwa, Jakub Głowacki (74' Paweł Pikuła), Kamil Haładus, Damian Kusaj, Przemysław Lamch (90' Aleks Dłubała), Tomasz Latos, Gabriel Magiera, Mateusz Pilis, Albert Włodarski (74' Konrad Pikuła). Trener: Przemysław Lamch.

***

LKS Zieloni II Żarki - GKS Czarni Starcza 4:3 (0:2)

Bramki: Alan Majuch (74', 90'), Igor Garbacz (78'), Kacper Pilis (86') - Przemysław Grzyb (13', 40', 89').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

LKS Zieloni II Żarki: Tobiasz Dub - Jakub Miklas, Artur Ostaszewski, Karol Pedoła, Kacper Pilis, Igor Garbacz (85' Bartłomiej Knera), Wiktor Gordel, Jakub Kita, Piotr Kot (46' Łukasz Bednarski), Kacper Madej, Alan Majuch. Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

GKS Czarni Starcza: Jakub Koterba - Łukasz Krzyczmanik, Rafał Lewandowski, Kacper Lisek (45' Kamil Biś), Bartłomiej Liszczyk, Paweł Hołota, Marcin Kocjan (80' Bartosz Nowak),Oliwier Szafert, Dawid Bednarek (86' Paweł Jakubowski), Damian Gołąb (45' Piotr Krzemiński), Przemysław Grzyb. Trener: Damian Gołąb.