Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 12 kwietnia 2025 02:01
Przeczytaj!
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Prace budowlane tężni solankowej rozpoczęto!

(Myszków) Prace przy rewitalizacji terenu rekreacyjnego “Pohulanka”, zakładające budowę tężni solankowej, wystartowały w połowie marca. Już w nadchodzące lato mieszkańcy gminy będą mogli cieszyć się nowym miejscem do odpoczynku i wspólnych spotkań. Jedyne takie miejsce na mapie Myszkowa będzie nie tylko atrakcją dla jego mieszkańców, ale także przestrzenią zdrowotną. Mikroklimat drewnianej konstrukcji tężni pozytywnie wpływa na układ oddechowy, dostarczając organizmowi mikroelementy takie jak chociażby jod czy potas.
Prace budowlane tężni solankowej rozpoczęto!
Tak ma wyglądać tężnia na Pohulance po zakończeniu prac. Efekt już w lipcu 2024
Podziel się
Oceń

Nie tylko tężnia. Będą parkingi dla samochodów i rowerów

W kompleksie Dotyku Jury oprócz tężni powstanie 38 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), drugie tyle miejsc przewidzianych jest na stoiska dla rowerów. Na placu obok tężni zakłada się budowę alei wejściowej połączonej z chodnikiem wzdłuż ulicy Millenium, budowę nowych chodników, a także placu wokół tężni z nawierzchni z kostki betonowej, bramę wejściową oraz zagospodarowanie przestrzeni zielonej. W celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, tak aby myszkowianie mogli swobodnie spacerować wieczorami - cały obiekt będzie oświetlony. Co ważne teren tężni solankowej będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Włodzimierz Żak, burmistrz Myszkowa

-Na realizację zadania Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie w wysokości 2.000.000 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja szósta – PGR. Całkowita wartość projektu wynosi natomiast 2330 000 złotych -mówi burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Arpad 25.07.2024 17:04
Szkoda tylko,że państwo daję milionowe dotacje na inwestycje na terenach,które zostały w 1944 r.zagrabione prywatnym właścielom na mocy komunistycznego dekretu PKWN . Prawowici właściele tych terenów / 140 ha/ to rodzina Modzelewskich,a obecnie ich potomkowie.

Weronika 20.03.2024 20:38
super!!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama