Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 21 listopada 2024 20:36
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Jak wybrać dobrą polisę dla dziecka?

Najmłodsi są znani ze swoich skłonności do rozciętych warg, wybitych zębów i złamanych nosów. Jako opiekun dziecka nie możesz uchronić go przed każdym nieszczęściem. Nie masz też pewności, że będziesz móc nad nimi czuwać przez całe lata. Od tego, aby spać spokojnie i zapewnić pociechom maksymalną ochronę, są polisy dla dzieci. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie dla najmłodszych.
Jak wybrać dobrą polisę dla dziecka?

Autor: freepik.com

Podziel się
Oceń

Polisa dla dziecka – dlaczego warto?

Nie masz wpływu na przyszłość, ale decydujesz o tym, jak przygotujesz siebie i swoją pociechę na nieszczęśliwe sytuacje. Pobyt w szpitalu, długa rehabilitacja i przedłużające się leczenie to wyczerpujący proces dla dziecka, a dla rodzica stres i dodatkowo często problem finansowy. Wtedy i ty możesz potrzebować kompleksowego wsparcia – i to nie tylko w formie pieniędzy.

Może okazać się nim m.in. dobre ubezpieczenie dla dziecka. Taka polisa może:

  • zapewnić wsparcie finansowe – rodzice poszkodowanego w wypadku dziecka otrzymują odszkodowanie nie tylko za uszczerbek na zdrowiu, ale też za każdy dzień pobytu szpitalu swojej pociechy. W zależności od warunków umowy ubezpieczenie ubezpieczyciel będzie w różnym stopniu pokrywał koszty szeroko rozumianego leczenia;
  • obejmować pomoc pozafinansową – będzie nią np. medyczny assistance, ale także wsparcie dotyczące organizacji korepetycji (gdy uczeń z powodu poważnej choroby lub wypadku będzie przez dłuższy czas nieobecny w szkole).

Jaką polisę można wykupić dla dziecka?

Możliwości jest wiele. Są specjalne ubezpieczenia tworzone z myślą o najmłodszych, ale też polisy dla rodzin i dorosłych, do których można „dopisać” dziecko.

Szkolna polisa NNW

Mimo jej nazwy można wykupić ją także dla przedszkolaka. Nie jest to obowiązkowe ubezpieczenie, ale decyduje się na nie większość rodziców. Trudno się temu dziwić – zakres tej polisy może być naprawdę szeroki, a jej cena nie jest zbyt wygórowana.

Szkolna polisa NNW może zapewniać:

  • wypłatę odszkodowania, kiedy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu (i to także trwałego) na skutek wypadku, oraz w przypadku jego śmierci. Świadczenie będzie przysługiwać poszkodowanemu niezależnie od miejsca zdarzenia;
  • pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, które okażą się konieczne, aby dziecko mogło wrócić do zdrowia. Odpowiednio szerokie ubezpieczenie może też gwarantować wsparcie, gdy ubezpieczony poważnie zachoruje i będzie potrzebować kosztownych leków czy zabiegów;
  • transport medyczny – np. z domu do szpitala;
  • wsparcie psychologiczne – jest ono dziś niemal tak samo ważne jak pomoc finansowa. Niestety dziecko uczące się w szkole może paść ofiarą hejtu, cyberprzemocy, a nieszczęśliwy wypadek może spowodować traumę. W takich sytuacjach pomoc specjalisty jest niezbędna.

Polisa posagowa

Jest ona sposobem na oszczędzanie na studia czy na mieszkanie dla swojej pociechy, ale pozwala także zapewnić jej bezpieczeństwo finansowe. Taką polisę może wykupić dla dziecka nie tylko rodzic, ale też dziadkowie czy rodzice chrzestni.

Polisa posagowa zakłada, że dziecko otrzyma wszystkie zaoszczędzone w jej ramach pieniądze najwcześniej po osiągnięciu pełnoletniości. Jej fundator (rodzic, inny opiekun prawny, dziadkowie) zobowiązuje się w tym celu regularnie opłacać składki we wskazanej w umowie z ubezpieczycielem kwocie. Zawiera się ją na minimum 10 lat i nie później niż w dniu 15. urodzin dziecka. Jeśli natomiast fundator nie dożyje końca ustalonego okresu składkowego, to obowiązek opłacania składek przechodzi na ubezpieczyciela

Polisę posagową warto rozszerzyć. Może ona obejmować np. gwarancję wypłaty dziecku renty po stracie rodzica i jednorazowe odszkodowanie po śmierci opiekuna w wypadku komunikacyjnym.

Do jakiej polisy można „dopisać” dziecko?

Masz ubezpieczenie grupowe w swojej pracy? Dowiedz się, czy istnieje możliwość, aby obejmowało ono także twoją pociechę. Koszt składki prawdopodobnie nie będzie wtedy o wiele większy, a twoje dziecko zyska kolejne zabezpieczenie.

Możesz zdecydować się na polisę rodzinną. Będzie to standardowe ubezpieczenie na życie, z tym że obejmujące kilka osób. W zależności od tego, co znajdzie się w warunkach umowy z ubezpieczycielem, zagwarantuje ono wypłatę odszkodowania na wypadek zgonu, uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania oraz np. będzie obejmować medyczny assistance.

Dobra polisa dla dziecka, czyli jaka?

Zastanawiając się nad tym, jaka powinna być najlepsza polisa dla dziecka i przeglądając oferty ubezpieczycieli, pomyśl o tym:

  • jak szeroki zakres ochrony chcesz zapewnić swojemu podopiecznemu – niech polisa i jej zabezpieczenia będą dopasowane do dziecka w wieku przedszkolnym, szkolnym i nastolatka;
  • ile chcesz wydać – przeanalizuj swój budżet. Polisa posagowa to większy wydatek, ale już roczna składka szkolnego ubezpieczenie NNW może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych;
  • jakiego wsparcia będziesz potrzebować, kiedy dojdzie do wypadku lub gdy twoja pociecha poważnie zachoruje – jeżeli chcesz wtedy otrzymać większe odszkodowanie, to wybierz polisę o wysokiej sumie ubezpieczenia (im będzie on wyższa, tym składka będzie większym wydatkiem). Pomyśl też nad wykupieniem pakietu assistance.

Podczas szukania polisy dla dziecka, skorzystaj z wyszukiwarki ze strony https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Znajdź ubezpieczenie, dzięki któremu będziesz w stanie zapewnić swojemu dziecku (a także sobie) realną pomoc w kryzysowej sytuacji. 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ilonkaTreść komentarza: zdecydowanie najwyższy czas na ten zakaz.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 17:03Źródło komentarza: W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez FutraAutor komentarza: DziadekTreść komentarza: Od dawna czekałem na jakieś informacje o tej rewitalizacji. Dziękuję.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:07Źródło komentarza: MYSZKÓW. ROZPOCZĘŁA SIĘ REWITALIZACJA CENTRUM MIASTA. PRACE PODZIELONE NA ETAPY. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ CENTRUM. ZDJĘCIAAutor komentarza: Stary ObserwatorTreść komentarza: A MOŻE TO JEST TAK...??? MOŻE LEPIEJ POJECHAĆ W TYM CZASIE GDZIEŚ DALEKO...???Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:41Źródło komentarza: PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?Autor komentarza: Stary Zgred PolskiTreść komentarza: A JA STAWIAM NA GENERALISIMUSA RAJMUNDA ANDRZEJCZAKA. Do niedawna wódz naczelny naszej niezwyciężonej jarmiji. Włada 3 ma językami. Skończył studia wojskowe na Królewskiej Akademii Obrony (Royal College Defence Studies) w Londynie (2010). A to oznacza , że dla Brytyjczyków (czytaj Londyńskiego City) jest bez porównania ważniejszy od wszystkich innych kandydatów, nie tylko od Sikorskiego po politologi na Oxfordzie(uczelnia od lat bez znaczenia, bo handlowała dyplomami niczym Colegium Tumanum). Przypominam również wszystkim, że wielu warszawiwskich premierów , oraz ministrów finansów to poddanymi jej królewskie mości. Oczywista w wyborach nie mam zamiaru brać udziału, bo od lat wiem że to JEDNA WIELKA LIPA, HUCPA, I PIRAMIDALNE KŁAMSTWO.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 00:06Źródło komentarza: PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Najwyższy czas zakazać hodowli zwierząt na futraData dodania komentarza: 18.11.2024, 19:06Źródło komentarza: W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez FutraAutor komentarza: czytelnikTreść komentarza: Bardzo ważna zmiana. Politycy, czy np. koncerny nie mogą zamykać ust dziennikarzom. Większość społeczeństwa nie zrozumie intencji apelu, ale najważniejsze aby się zmieniło. Bez was dziennikarzy wiele afer np. PIS nie ujrzałoby światła dziennego. Wolne media są bardzo potrzebne.Data dodania komentarza: 18.11.2024, 09:30Źródło komentarza: RAZEM PRZECIWKO SLAPP – apel społeczeństwa obywatelskiego
Reklama
Reklama
Reklama