1. Kredyt a minimalny okres zatrudnienia
2. Kredyt po miesiącu, trzech czy sześciu? Jaki okres zatrudnienia jest wymagany?
3. Okres zatrudnienia a kredyt hipoteczny
4. Okres zatrudnienia a kredyt gotówkowy
Oczywiście, okres zatrudnienia i typ umowy to nie jedyne kryterium, jakie bank weźmie pod uwagę. Dowiedz się więcej na https://kredytowo.org/kredyt-po-1-lub-3-miesiacach-pracy-minimalny-okres-zatrudnienia-przy-ubieganiu-sie-o-kredyt/.
Kredyt a minimalny okres zatrudnienia
Na wstępie koniecznie trzeba podkreślić, że bank przy badaniu zdolności kredytowej bierze pod uwagę przede wszystkim rodzaj umowy obowiązującej u obecnego pracodawcy, odnosząc ją do typu kredytu, o który ubiega się potencjalny klient. Innych warunków wymaga kredyt gotówkowy, a odmiennych kredyt hipoteczny. Duże znaczenie ma również główny temat tych rozważań, czyli przedstawiona przez ciebie umowa na czas określony lub bardziej wiarygodna umowa o pracę na czas nieokreślony u danego pracodawcy.
W przypadku umowy kończącej się w określonym, zbyt krótkim terminie możesz spotkać się z odmową, jednak wcale nie oznacza to, że stałe zatrudnienie daje gwarancję pozytywnej weryfikacji.
Kredyt po miesiącu, trzech czy sześciu? Jaki okres zatrudnienia jest wymagany?
Bank zwraca uwagę nie tylko na czas pozostały do końca ważności umowy, ale również na datę jej podpisania. Jaki jest minimalny okres uzyskiwania dochodu? Jak podaje Kredytowo.org, nietrudno uzyskać pozytywną decyzję już po miesiącu, pod warunkiem, że odbywa się to w przypadku zmiany pracy z zachowaniem ciągłości zatrudnienia, a umowa jest bezterminowa. Jeśli więc szukasz nowego pracodawcy i spodziewasz się, że zostaniesz zatrudniony na okres próbny, lepiej wstrzymać się ze składaniem wniosku.
Bardziej prawdopodobne jest uzyskanie kredytu gotówkowego przy zatrudnieniu przez przynajmniej 3 miesiące. Tutaj także może mieć znaczenie ciągłość zatrudnienia w ostatnich 12 miesiącach. Szanse wzrastają, jeśli umowa została podpisana przynajmniej 6 miesięcy wstecz.
Okres zatrudnienia a kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny to szczególnego rodzaju zobowiązanie finansowe. Zwykle opiewa na wysokie sumy pożyczane nawet na kilkadziesiąt lat, dlatego zdolność kredytowa jest bardzo pieczołowicie sprawdzana. Czy krótki okres zatrudnienia stanowi poważną przeszkodę w uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi od banku?
Co prawda dużo większe znaczenie w analizie mają kryteria takie jak: zawód, wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu czy dotychczasowa historia kredytowa, jednak z pewnością na przychylniejsze traktowanie można liczyć w przypadku umów wieloletnich i stałych u tego samego pracodawcy. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych sytuacjach weryfikacja zawsze wypadnie negatywnie.
Okres zatrudnienia a kredyt gotówkowy
W przypadku kredytu gotówkowego, zwłaszcza gdy środki pożyczane są na kilka - kilkanaście miesięcy, bank nie sprawdza okresu zatrudnienia. Wystarczy, że koniec umowy pokrywa się z ostatnią ratą zobowiązania, o które wnioskuje klient. Cała procedura również jest zdecydowanie prostsza.
Napisz komentarz
Komentarze