Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 14 kwietnia 2025 01:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Wolne Media: o tym nie przeczytacie jak nas nie będzie! PROKURATURA Z ZAMOŚCIA BADA CZY SĘDZIA BYŁA NIETRZEŹWA

(Myszków, Zawiercie) Był wieczór 9 grudnia 2020 gdy zawierciańska policja otrzymała zgłoszenie o kobiecie kierującej bordowe Suzuki SX4 Cross. Zgłaszająca, też kobieta, jechała za SUV-em aż ten zatrzymał się na poboczu jednej z ulic Zawiercia. Tam już dojechał patrol policji. Wynik badania alkomatem wykazał, że kierująca ma 0,25 promila alkoholu we krwi. Drugi pomiar dał wynik niższy. Okazało się, że kierującym jest sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie z Wydziału Rodzinnego Agnieszka P-S. Na miejsce wezwano więc prokuratora. Ze względu na wykazaną zawartość alkoholu poniżej 0,5 promila kierującej groziłaby odpowiedzialność za wykroczenie. Ale jak potwierdził nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, którą wyznaczono do prowadzenia śledztwa jest ono prowadzone w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178a pkt 1 Kodeksu Karnego.
Wolne Media: o tym nie przeczytacie jak nas nie będzie! PROKURATURA Z ZAMOŚCIA BADA CZY SĘDZIA BYŁA NIETRZEŹWA
3 lutego sędzia pojawiła się w Sądzie Rejonowym w Myszkowie swoim samochodem. Prokuratura z Zamościa odmawia odpowiedzi na pytanie, dlaczego mimo podejrzenia jazdy "na podwójnym gazie" i wszczęcia śledztwa, sędzi nie zatrzymano prawa jazdy
Podziel się
Oceń

O sprawie podejrzenia, że sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie Agnieszka P-S mogła popełnić wykroczenie jazdy samochodem w stanie po użyciu alkoholu (poziom od 0,2 -0,49% promila)  pisaliśmy w artykule z 18-12-2020 „Sędzia Wydziału Rodzinnego zatrzymana po użyciu alkoholu”, a 22 stycznia, że decyzją Prokuratury Krajowej sprawę zbadać ma bardzo odległa Prokuratura Okręgowa z Zamościa. Pytania, czy to prawda, że kierującej, nie zatrzymano prawa jazdy? Jaki jest wynik badania krwi kierującej na zawartość alkoholu i jakie są wnioski z opinii biegłego? -wysłaliśmy więc do Zamościa, oczekując na odpowiedź. 
22 stycznia 2021 redakcja otrzymała wymijającą odpowiedź, że „Prokuratura Okręgowa w Zamościu przedmiotowe postępowanie rzeczywiście prowadzi. Natomiast z uwagi na dobro śledztwa nie udzielamy informacji, co do jego szczegółów. Z poważaniem Artur Szykuła Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.” 1 lutego prokurator Artur  Szykuła potwierdził też, że śledztwo jest prowadzone w kierunku Art. 178a pkt 1 KK, czyli prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn, uznawany już za przestępstwo, popełnione, gdy zawartość alkoholu we krwi kierującego wynosi od 0,5 promila, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 
Prokuratura -przypomnimy, zasłaniając się „dobrem śledztwa” odmówiła nam podania wyniku badania alkoholu we krwi kierującej, które zostało wykonane 9.12 ub. roku. Śledztwo jest prowadzone w kierunku artykułu Kodeksu Karnego, który mówi o odpowiedzialności karnej, gdy jest podejrzenie, że zawartość alkoholu była u osoby zatrzymanej na poziomie przynajmniej 0,5 promila. Czy zgromadzone przez prokuraturę dowody świadczą o tym, że właśnie tak było? Że wynik badania krwi i opinia biegłego wskazują na podejrzenie, że poziom zawartości alkoholu we krwi sędzi Sądu Rejonowego w Zawierciu mógł być na poziomie 0,5 promila lub wyższym? Te wątpliwości rozwiałaby odpowiedź prokuratury na zadawane pytania, ale prokuratura zasłania się „dobrem śledztwa”. To raczej wybieg, żeby nic nie powiedzieć, gdyż wszystkie dowody zostały zabezpieczone pod koniec 2020 roku, gdy sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Zawierciu.  

Dziwi tym bardziej brak odpowiedzi prokuratury na dwa pytania:

1. Czy to prawda, że prokuratura wydała decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy?
2. Czy prokuratura potwierdza, że mimo braku formalnej decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy p. sędzi z mocy prawa następuje zawieszenie jej uprawnień do kierowania pojazdami, a ewentualne poruszanie się przez nią samochodem stanowiłoby wykroczenie?

Bordowe Suzuki SX 4 S-cross, którym 9 grudnia 2020 roku poruszała się sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie można było już po tej dacie wielokrotnie zobaczyć zaparkowane przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. Gdy pytaliśmy doświadczonych policjantów, ale też prokuratorów, czy słyszeli o takim przypadku w swojej karierze, aby nie zatrzymano prawa jazdy osobie, wobec której istnieje podejrzenie, że mogła kierować w stanie po użyciu alkoholu co jest wykroczeniem, lub w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) zgodnie odpowiadali, że nie słyszeli o takim przypadku. 
Do rzecznika Sądu Okręgowego w Częstochowie sędziego Dominika Bogacza wysłaliśmy pytania, czy wobec faktu, że śledztwo jest prowadzone w kierunku zarzutu popełnienia przestępstwa, a nie wykroczenia, sędzia dalej może orzekać w sądzie? Czy nie powinna być zawieszona w czynnościach? W rozmowie telefonicznej sędzia Dominik Bogacz wyjaśnił, że nie zna szczegółów prowadzonego śledztwa: -Czynności dochodzeniowe w sprawie, która dotyczy możliwości popełnienia zarówno wykroczenia jak i przestępstwa zawsze są prowadzone w formie śledztwa. Dopóki śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie sędziego, nie zachodzą okoliczności uprawniające, do zawieszeni sędziego w czynnościach orzeczniczych, albo wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. 
Niezależnie od tego, jak zakończy się śledztwo, czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu sędziego, aby postawić mu zarzuty karne, właściwe instytucje czy osoby, może to być np. Prezes Sądu, mogą wnioskować o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego, który mógł popełnić czyn urągający godności zawodu. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WALUŚTreść komentarza: DLA TYCH WSZYSTKICH CO SE WALNĘLI SZPRICĘ: (PAŃSTWOWY ZAKŁAD HIGIENY- SKUTKI POSZCZEPIENNE - OFICJALNE RAPORTY CO 2 TYGODNIE W FORMIE PDF): - https://www.pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/ MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ CAŁA REDAKCJA GM ZGODNIE Z TYM CO SAMA ZALECAŁA I ZACHWALAŁA SIĘ W KOMPLECIE ZASZPRICOWAŁA.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 11:29Źródło komentarza: ORGANIZOWAŁ IMPREZY I PODAWAŁ GOŚCIOM NAPAR WYWOŁUJĄCY HALUCYNACJE I STANY EUFORYCZNE. ZA UDZIAŁ W IMPREZIE BRAŁ 1500 ZŁ OD OSOBYAutor komentarza: WAŁ MYSZKOWIWSKITreść komentarza: A ZA SZPRICĘ TEŻ SCIGAJĄ? GRZECZNIE PYTAM.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 11:15Źródło komentarza: ORGANIZOWAŁ IMPREZY I PODAWAŁ GOŚCIOM NAPAR WYWOŁUJĄCY HALUCYNACJE I STANY EUFORYCZNE. ZA UDZIAŁ W IMPREZIE BRAŁ 1500 ZŁ OD OSOBYAutor komentarza: ZibiTreść komentarza: Kawał maszyny 😍Data dodania komentarza: 12.04.2025, 16:44Źródło komentarza: INDIAN CHALLENGERAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Brawo👏trzeba karać za znęcanie nad zwierzętamiData dodania komentarza: 12.04.2025, 16:43Źródło komentarza: Właścicielka Szarika skazana za znęcanie się nad psem!Autor komentarza: motocyklistaTreść komentarza: Indian to jest to. Życzę wiatru w plecy i szerokiej drogi.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 11:12Źródło komentarza: INDIAN CHALLENGERAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Piękna maszyna :)Data dodania komentarza: 10.04.2025, 11:06Źródło komentarza: INDIAN CHALLENGER
Reklama
Reklama
Reklama