Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 22 listopada 2024 11:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY: NAJLEPIEJ WYPADŁY SZKOŁY W KOZIEGŁOWACH

W dniach 16-18 czerwca 2020 roku odbył się egzamin ósmoklasisty. Termin został przesunięty, pierwotnie egzamin miał się rozpocząć 24 kwietnia. Drugi rok egzaminów ósmoklasisty po reformie systemu oświaty obejmował trzy egzaminy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Do egzaminów w powiecie myszkowskim przystąpiło 549 uczniów. Jak sobie z nim poradzili?
Podziel się
Oceń

Średnia krajowa z poszczególnych przedmiotów wyniosła: 59% z języka polskiego, 46% z matematyki oraz 54% z języka angielskiego – najczęściej wybieranego języka obcego na egzaminie ósmoklasisty spośród sześciu do wyboru. W powiecie myszkowskim 58,89%  wyniosła średnia z języka polskiego. 45,22% z matematyki i 55,62% z języka angielskiego. Wszystkie wyniki w regionie zbliżone są do wyników ogólnopolskich. Duże rozbieżności występują pomiędzy poszczególnym szkołami i gminami powiatu myszkowskiego.
Szczególnie wyróżniają się szkoły podstawowe w gminie Koziegłowy, czyli Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Lgocie Górnej, a także szkoły podstawowe w Pińczycach, Cynkowie i Siedlcu Dużym. Tam wyniki były najlepsze w powiecie.
Pierwszy egzamin - z języka polskiego - we wszystkich szkołach rozpoczął się 16 czerwca o godzinie 9.00. Arkusz składał się z 22 zadań, zawierał część testową z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi, a najbardziej wymagającym było napisanie opowiadania lub przemówienia. Większość uczniów spodziewała się rozprawki, więc ostatnie zadanie dla wielu było niemałym zaskoczeniem. Egzamin z języka polskiego zdecydowanie najlepiej poszedł uczniom w gminie Koziegłowy, gdzie średnia wyniosła aż 65,19%. W Szkole Podstawowej w Siedlcu Dużym egzamin pisało 13 uczniów. Ich średni wynik to 75,08%. To bardzo wysoki i rzadko spotykany wynik. Najniższa średnia wystąpiła w gminie Niegowa – 54,15%.
Egzamin, który wywołuje zawsze najwięcej emocji to egzamin z matematyki. W tym roku najlepiej poradzili sobie z nim uczniowie ze szkół w gminie Koziegłowy (49,18%) oraz Żarki (46,70%). Ponownie wyróżniła się Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym (58,38%) oraz Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie (56,09%). 

To wyniki o ponad 10% wyższe od średniej krajowej. Najniższe średnie wyników egzaminu ósmoklasisty z matematyki odnotowano w szkołach w gminie Niegowa – tam średnia ze wszystkich szkół wyniosła tylko 38,37%.
Jako język obcy nowożytny najwięcej uczniów szkół podstawowych wybrało angielski,. Do wyboru zdający mieli aż 6 języków – oprócz angielskiego również niemiecki, włoski, rosyjski, francuski i hiszpański. Najlepiej wypadły szkoły w Myszkowie (średni wynik 57,06%), gdzie najlepiej napisali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Noblistów Polskich, uzyskując średni wynik równy 73,20%. O wiele gorsze wyniki uzyskali uczniowie w szkołach w Niegowie – tam średnia wyniosła 41,22%.
JAK ZDALNE NAUCZANIE WPŁYNĘŁO NA TEGOROCZNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY?
Okres zamknięcia szkół z powodu zagrożenia koronawirusem był bez wątpienia trudnym czasem zarówno dla pedagogów, jak i dla uczniów. Zdalne nauczanie, mniejszy kontakt z nauczycielami, zamknięcie w domu były dla uczniów czymś, z czym wcześniej się nie spotkali. Lekcje prowadzone przy pomocy platform internetowych potrafiły sprawiać trudności, gdy ktoś miał np. kłopoty ze sprzętem lub połączeniem internetowym. Trudny okres w szkołach podsumowywał egzamin ósmoklasisty. Pomimo tegorocznych trudności, uczniowie szkół podstawowych nie poradzili sobie najgorzej, jednak widoczne są spadki w średnich wynikach.
Rok temu podczas pierwszych egzaminów ósmoklasisty po reformie oświaty średnie ogólnopolskie wyniki wyniosły: język polski – 63%, matematyka – 45%, język angielski – 59%, natomiast w powiecie myszkowskim średnia z języka polskiego wyniosła 62,93%, z matematyki 42,84%, a z języka anielskiego 56,58%.
Spadki średnich wyników w powiecie myszkowskim z egzaminów z języka polskiego i angielskiego są nieznaczne, natomiast w porównaniu do wyników ogólnopolskich, wzrósł średni wynik egzaminu z matematyki.
Wszystkim absolwentom szkół podstawowych życzymy pomyślnego dostania się do wybranej szkoły średniej.
 



Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ilonkaTreść komentarza: zdecydowanie najwyższy czas na ten zakaz.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 17:03Źródło komentarza: W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez FutraAutor komentarza: DziadekTreść komentarza: Od dawna czekałem na jakieś informacje o tej rewitalizacji. Dziękuję.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:07Źródło komentarza: MYSZKÓW. ROZPOCZĘŁA SIĘ REWITALIZACJA CENTRUM MIASTA. PRACE PODZIELONE NA ETAPY. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ CENTRUM. ZDJĘCIAAutor komentarza: Stary ObserwatorTreść komentarza: A MOŻE TO JEST TAK...??? MOŻE LEPIEJ POJECHAĆ W TYM CZASIE GDZIEŚ DALEKO...???Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:41Źródło komentarza: PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?Autor komentarza: Stary Zgred PolskiTreść komentarza: A JA STAWIAM NA GENERALISIMUSA RAJMUNDA ANDRZEJCZAKA. Do niedawna wódz naczelny naszej niezwyciężonej jarmiji. Włada 3 ma językami. Skończył studia wojskowe na Królewskiej Akademii Obrony (Royal College Defence Studies) w Londynie (2010). A to oznacza , że dla Brytyjczyków (czytaj Londyńskiego City) jest bez porównania ważniejszy od wszystkich innych kandydatów, nie tylko od Sikorskiego po politologi na Oxfordzie(uczelnia od lat bez znaczenia, bo handlowała dyplomami niczym Colegium Tumanum). Przypominam również wszystkim, że wielu warszawiwskich premierów , oraz ministrów finansów to poddanymi jej królewskie mości. Oczywista w wyborach nie mam zamiaru brać udziału, bo od lat wiem że to JEDNA WIELKA LIPA, HUCPA, I PIRAMIDALNE KŁAMSTWO.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 00:06Źródło komentarza: PRAWYBORY W KO: CZY TO ZDJĘCIE Z PRZYSZŁYM PREZYDENTEM?Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Najwyższy czas zakazać hodowli zwierząt na futraData dodania komentarza: 18.11.2024, 19:06Źródło komentarza: W centrum Warszawy stanie ferma norek – to część obchodów Dnia Bez FutraAutor komentarza: czytelnikTreść komentarza: Bardzo ważna zmiana. Politycy, czy np. koncerny nie mogą zamykać ust dziennikarzom. Większość społeczeństwa nie zrozumie intencji apelu, ale najważniejsze aby się zmieniło. Bez was dziennikarzy wiele afer np. PIS nie ujrzałoby światła dziennego. Wolne media są bardzo potrzebne.Data dodania komentarza: 18.11.2024, 09:30Źródło komentarza: RAZEM PRZECIWKO SLAPP – apel społeczeństwa obywatelskiego
Reklama
Reklama
Reklama