(Myszków) W piątek, 12 stycznia odbyła się nadzwyczajna i zarazem wyjątkowo krótka sesja Rady Miejskiej. Radni spotkali się aby przegłosować uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji projektu pod nazwą „Uwolnić wiedzę, zawojować przyszłość”, na który gmina Myszków pozyskała środki unijne w wysokości półtora miliona złotych.
Z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej wystąpił burmistrz Janusz Romaniuk. Jak uzasadniał swoją prośbę, gmina Myszków otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1,5 mln zł na realizację projektu edukacyjnego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wymogiem otrzymania tych środków jest jednak – jak wyjaśniał burmistrz –dostarczenie odpowiednich dokumentów potrzebnych do podpisania umowy (w tym także stosownej uchwały Rady Miejskiej). Ponieważ gmina była związana krótkimi terminami (dokumenty miały być dostarczone w ciągu dwóch tygodni od uzyskania informacji o przyznanych środków), należało zwołać sesję nadzwyczajną.
Projekt „Uwolnić wiedzę, zawojować przyszłość”, który radni jednogłośnie przyjęli do realizacji, potrwa dwa lata i jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Myszków. Dla dzieci i młodzieży myszkowski magistrat przygotował bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.
Uczniowie będą mogli uczęszczać na warsztaty dziennikarsko – reporterskie lub uczyć się języków obcych, czy też poznawać świat za sprawą wzorów matematycznych, obserwacji przyrodniczych czy też doświadczeń fizycznych i chemicznych. Z kolei zajęcia pod hasłem „Technika i informatyka drogą do przedsiębiorczości” skierowane są do uczniów, którzy chcą zaplanować swoją karierę zawodową i dalszy przebieg swojej drogi edukacyjnej.
Myszkowski urząd przygotował również zajęcia dla uczniów, którzy mają problemy w nauce lub w odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości. W ramach bloku wsparcia terapeutyczno – dydaktycznego odbywać się będą zajęcia logoterapeutyczne, socjoterapeutyczne i zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Rekrutacja do tej grupy odbywać się będzie na podstawie orzeczeń i opinii Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
Do realizacji zajęć zostanie zakupiony odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne, a wśród nich m.in. aparaty fotograficzne, programy komputerowe do obróbki zdjęć, tworzenia strony internetowej, tablice multimedialne, przenośne ekrany multimedialne, oprogramowanie do diagnozy i terapii logopedycznej, zestaw komputerowy oraz zestawy materiałów dydaktycznych i testowych. (AK)
Napisz komentarz
Komentarze