Sytuacja jest odwrotna, gdy to przedsiębiorca chce przyjmować płatności zbliżeniowe. Instalację terminali płatniczych w firmach wspiera program „Polska bezgotówkowa”. Ale program zapewnia brak opłat za terminal tylko przez rok. Później mała firma zapłaci nawet ponad 50 zł miesięcznie za utrzymanie terminala.
-A w małej firmie, której większość transakcji jest przelewem bankowym, a detal to margines, czasem o płatność kartą poproszą 2-3 osoby miesięcznie. A za terminal trzeba płacić 43 zł netto, rocznie to nawet 634,68 brutto -mówi przedsiębiorca, który opowiedział nam swoją historię.
-Rachunek od kilkudziesięciu lat mam w ING, więc najpierw tam zwróciłem się o usługę e-terminal do firmy. Ale nie przyszło mi do głowy, że bank oferuje usługę tylko na urządzenia z Androidem. Podpisałem umowę elektronicznie, aktywowałem konto i tu zaskoczenie. Usługa nie działa na telefonach z IOS, czyli telefonach Apple. Nawet na najnowszych IPhone 15 PRO MAX, których używamy w firmie. Choć już Iphone 6 sprzed 10 lat obsługiwał usługi zbliżeniowe. Podpisałem umowę na usługę, co prawda nie niesie to żadnych opłat miesięcznych, ale nie będziemy mogli przyjmować płatności kartami, bo mamy telefony Apple, a nie np. Samsungi. Naprawdę to dziwne, że tak duży bank jak ING nie oferuje tej usługi w systemie IOS, a jedynie a Androida -dodaje czytelnik.
Sprawdziliśmy szybko, przeglądając oferty innych banków, ale niestety nie tylko ING nie lubi IPhone. Usługę e-terminal dla firmy, tylko na urządzenia z systemem Android oferuje Nest Bank, ale i PKO BP, czyli bank bardzo duży. I tak moglibyśmy szukać, ale nie znaleźliśmy banku, który oferuje usługę e-terminal na urządzenia IPhone. Znaleźliśmy firmy, które taką usługę oferują, np. viva.com. Tu jednak odstraszała wysoka prowizja od płatności, aż 1,69%. Ciekawe co na to Apple, który promuje usługę Tap to Pay on IPhone?
Napisz komentarz
Komentarze