Laureatami Plebiscytu Gazety Myszkowskiej byli kolejno – Waldemar Kosiński (podnoszenie ciężarów), Dariusz Batek (kolarstwo), Ryszard Bajor (sporty siłowe weteranów), Grzegorz Wiśniewski (kolarstwo), Tomasz Będkowski (wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc). To na nich oddaliście Państwo najwięcej głosów w poprzednich latach. Na początek plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca w 2009 roku proponujemy kilku kandydatów z terenu powiatów Myszkowskiego i Zawierciańskiego. Czekamy na Państwa sugestię, co do kolejnych sportowców, którzy powinni znaleźć się w tym gronie.
Nasi kandydaci do tytułu najpopularniejszego sportowca za rok 2009:
Bartek Zachara
(piłka nożna - Zieloni Żarki, MKS Myszków)
– w rundzie rewanżowej sezonu 2008/09 (wiosna) reprezentował barwy Zielonych Żarki. Strzelił dla nich łącznie w tych rozgrywkach 14 bramek. W przerwie letniej zmienił barwy klubowe i przeszedł do MKS-u Myszków. W szeregach niebiesko białych zdobył jesienią w 15 meczach 16 bramek. Aktualnie plasuje się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców IV ligi I grupy śląskiej.
Bartek Wilk
(piłka nożna MKS Myszków)
– w dużej mierze dzięki znakomitej postawie naszego bramkarza wiosną ekipa Krzysztofa Całusa wywalczyła utrzymanie w IV lidze. Z konieczności Wilk kilka razy wybiegał na boisko w roli napastnika i na tej pozycji nie można było odmówić mu zaangażowania. Jesienią był także pewnym punktem drużyny niebiesko białych. W zeszycie szkoleniowca zebrał najwyższe notowania. Spędził na boisku 1350 minut. Po rundzie jesiennej MKS plasuje się na szczycie tabeli wraz z Victorią Jaworzno z dorobkiem 35 punktów (11 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki).
Rafał Zawadzki
(wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc)
– najważniejsze sukcesy Rafała w 2009 to bez wątpienia zdobycie tytułu mistrza świata, pucharu świata, pucharu europy i pobicie rekordu świata. Zawadzki podczas zmagań o Puchar Świata w Pradze wycisnął 311 kg i oczywiście skasował główne trofeum. Myszkowianin w minionym sezonie był bezkonkurencyjny. Zaczął od zwycięstwa w turnieju o puchar burmistrza Knurowa, potem wywalczył tytuł Mistrza Śląska, był najlepszy podczas zawodów w Boguszowicach i w rywalizacji o puchar Restauracji Faraon. W ostatnim sprawdzianie przed MŚ wygrał Ogólnopolski Turniej Siłaczy w Kamieniu. W Mistrzostwach Świata we Francji wycisnął 285 kg co dało mu złoto. Znakomity sezon zakończył zdobyciem Pucharu Świata i Pucharu Europy. Podczas tych ostatnich zawodów ustanowił nowy rekord globu.
Dariusz Muszczak
(armwrestling)
– miniony rok był dla Dariusza bardzo udany. Zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski (na lewą i prawą rękę) podczas zawodów, które odbyły się w Żarach. Wywalczył także tytuł wicemistrza świata zawodowców w Nemiroff World Cup 2009. Do tego dołożył pierwsze miejsce w Pucharze Polski (Starogard Gdański) w siłowaniu na lewą rękę i drugie miejsce na prawą rękę (-95 kg). Uplasował się również na szczycie klasyfikacji open na lewą rękę i został wpisany do Polskiej księgi rekordów i osobowości 2009. Armwrestler z Myszkowa podczas turnieju o Puchar Polski znalazł się także na trzecim miejscu w kategorii open na prawą rękę. Muszczak był bezkonkurencyjny na Węgrzech w Judgement Day Budapeszt.
Tomasz Będkowski
(wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc)
– Tomek w ubiegłym roku wystartował tylko w najbardziej prestiżowych turniejach. Wszystkie zgodnie z planem wygrał. Zaczął od zwycięstwa w pucharze Jaslovskie Bohunice na Słowacji. W maju zdobył kolejny tytuł Mistrza Europy, podczas turnieju w Niemczech. We wrześniu we Francji odbyły się Mistrzostwa Świata, gdzie Będkowski stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej.
Łukasz Maszczyk
(boks)
– reprezentant Polski w dyscyplinie, w której mamy bogate tradycje. W wychowanku Henryka Średniackiego z LKS-u Myszków nadzieje na najwyższe sukcesy pokładają trenerzy Kadry Narodowej. W roku 2009 Maszczyk zakwalifikował się do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Dołożył do swojej kolekcji szósty już tytuł Mistrza Polski. Wywalczył pierwsze miejsce we Francji w turnieju trzech narodów, i był drugi w zawodach rozegranych w Macedonii. W minionym roku okazał się także wicemistrzem Unii Europejskiej i po raz trzeci uplasował się na czele Grand Prix Pucharu Polski.
Adam Duch
(tenis stołowy Viret Zawiercie)
– jeden z czołowych zawodników ekipy Tadeusza Piotrowskiego. W roku 2009 był dziewiątym tenisistą Mistrzostw Polski juniorów i wywalczył piąte miejsce w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Wraz z drużyną Viretu wywalczył Mistrzostwo II Ligi.
Marcin Piotrowski
(tenis stołowy Viret Zawiercie)
– w 2009 roku był czołowym zawodnikiem na Śląsku w kategorii juniorów i młodzieżowców. W ubiegłym sezonie wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo II ligi. Znakomicie spisywał się w rozgrywkach jesiennych. Na dwie kolejki przed końcem pierwszej rudny jego ekipa pozostaje jako jedyna w stawce niepokonana.
Piotr Kamiński
(sporty walki)
– Piotr rok 2009 może zaliczyć do udanych. Najpierw zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów w kick boxingu w formule full contact. Niedługo później wywalczy mistrzostwo kraju w low kick, podczas zawodów rozgrywanych w Skarżysku Kamiennej. Najważniejszym jego osiągnięciem było z pewnością zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy. Piotrek z powodzeniem wystartował w prestiżowym turnieju bokserskim o Czarne Diamenty, który odbywa się co roku w Myszkowie. W międzynarodowych szrankach wywalczył brązowy medal.
Krystian Nowak
(piłka ręczna Viret Zawiercie)
– bez wątpienia zaliczany do grona najzdolniejszych szczypiornistów z Zawiercia. Obdarzony znakomitymi warunkami fizycznymi (202 cm wzrostu) młody reprezentant Viretu (urodzony w 1991 roku) dostał powołanie na konsultacje reprezentacji Polski B seniorów. W grudniu wyjechał z kadrą na zgrupowanie, które odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Gdańsku. W 2009 wraz z juniorami Viretu zagrał w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Był również powołany na konsultacje Młodzieżowej Reprezentacji Polski.
Grzegorz Wiśniewski
(kolarstwo Olimpijczyk Szczekociny)
– młody kolarz ze Szczekocin już po raz trzeci jest kandydatem do tytułu najpopularniejszego sportowca. Mimo młodego wieku ma już sporo sympatyków. Dwa lata temu wygrał plebiscyt, a w 2008 zajął drugie miejsce. Największym jego osiągnięciem w roku 2009 był brązowy medal Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Trzeba tutaj dodać, że wywalczył go jako pierwszoroczny junior młodszy. Grzegorz zakwalifikował się również do startu w finale Olimpiady Młodzieży zarówno MTB jak i na szosie. Do kolekcji dołożył serię medali startując w zawodach w całym kraju.
Bartek Pilis
(kolarstwo MGLKS Błękitni Sokpol Dobrawa Koziegłowy)
– miniony sezon podopieczny Andrzeja Chmurzewskiego powinien zaliczyć do udanych. Wywalczył tytuł Wicemistrza Polski juniorów w kolarstwie przełajowy. W styczniu do kolekcji dołożył Mistrzostwo Polski zrzeszenia LSZ w przełajach. Pilis był także zdobywcą Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Uplasował się czele klasyfikacji z dorobkiem 36 punktów. Bartek miał miejsce w Reprezentacji Narodowej. Był jednym z dwóch juniorów reprezentujących nasz kraj w Mistrzostwach Świata Juniorów. (RUC)
Napisz komentarz
Komentarze