Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 00:50
Przeczytaj!

OSTATNIE DERBY W RUNDZIE DLA JURY NIEGOWA

W miniony weekend rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki rundy jesiennej w częstochowskiej A-klasie. W sobotę 11 listopada LKS Skalniak Kroczyce pokonał u siebie z GLKS-em Sokołem Olsztyn 4:2, a LKS Zieloni II Żarki również u siebie musiał uznać wyższość LKS-u Orkan Rzerzęczyce przegrywając 1:2, natomiast w ostatnich derbach powiatu myszkowskiego GKS Jura pokonała u siebie KS Wartę Poraj 2:0.
Podziel się
Oceń

W miniony weekend rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki rundy jesiennej w częstochowskiej A-klasie. W sobotę 11 listopada LKS Skalniak Kroczyce pokonał u siebie z GLKS-em Sokołem Olsztyn 4:2. Od 5 minuty Skalniak prowadził po samobójczym golu Rafała Buczkowskiego. W 12 minucie wynik podwyższył Daniel Rygalik. A pod koniec pierwszej połowy bramkę kontaktową dla Sokoła zdobył Adrian Wójcik. A w 52 minucie do wyrównania doprowadził Przemysław Kamiński. W 68 minucie ponownie na prowadzenie wysunęli się gospodarze po golu Santiago Alvis Cortes. A w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik na 4:2 ustalił Mateusz Kucharski.

a LKS Zieloni II Żarki również u siebie musiał uznać wyższość LKS-u Orkan Rzerzęczyce przegrywając 1:2. W pierwszej połowie bramkę zdobyli goście za sprawą Adama Tasarza, który pokonał bramkarza Zielonych w 24 minucie. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Adam Dąbrowski. A Gola dla gospodarzy w 60 minucie zdobył Alan Majuch.

Natomiast w ostatnich derbach powiatu myszkowskiego GKS Jura pokonała u siebie KS Wartę Poraj 2:0. Obie bramki dla Jury padły w pierwszej połowie. Najpierw w 35 minucie bramkarza Warty pokonał Norbert Pilis, a na 2:0 w 43 minucie podwyższył Tomasz Latos.

Po rundzie jesiennej w częstochowskiej A-klasie najwyższej z drużyn z naszego regionu jest LKS Skalniak Kroczyce, który zajmuje pozycję wicelidera z 27 punktami na koncie. KS Warta Poraj rundę zakończyła na pozycji czwartej z 22 punktami. GKS Jura jest siódma z 17 punktami, a rezerwy Zielonych Żarki są na pozycji jedenastej z 11 punktami na koncie.

***

LKS Zieloni II Żarki - LKS Orkan Rzerzęczyce 1:2 (0:1)

Bramki: Alan Majuch (60') - Adam Tasarz (24'), Adam Dąbrowski (48').

Żółte kartki: Karol Pedoła - Paweł Figzał.

Czerwona kartka: Alan Majuch (z LKS-u Zielonych Żarki).

Składy:

LKS Zieloni II Żarki: Tobiasz Dub - Antoni Banaś (55' Kacper Madej), Miłosz Dub, Wiktor Gordel, Jakub Kita, Bartłomiej Klauza, Dominik Kowalski, Alan Majuch, Jakub Miklas, Karol Pedoła, Tymoteusz Podlejski (60' Dominik Kot). Trener: Sebastian Szczepankiewicz.

LKS Orkan Rzerzęczyce: Jakub Figzał - Paweł Figzał, Damian Kowalik, Tobiasz Kowalik, Michał Kuban (85' Michał Mermer), Fabian Orlikowski, Wojciech Politański (55' Marcel Pruban, 80' Maksymilian Gradzik), Adam Tasarz, Damian Wiewióra, Rafał Adamowski (70' Filip Pruban), Adam Dąbrowski. Trener: Mateusz Mielczarek.

***

LKS Skalniak Kroczyce - GLKS Sokół Olsztyn 4:2 (2:1)

Bramki: Rafał Buczkowski (5' samobójcza), Daniel Rygalik (12'), Santiago Alvis Cortes (68'), Mateusz Kucharski (89') - Adrian Wójcik (38'), Przemysław Kamiński (52').

Żółte kartki: Radosław Dudek - Łukasz Borkowski.

Składy:

LKS Skalniak Kroczyce: Sławomir Liberski - Szymon Mucha, Yevhenii Oliinyk, Daniel Rygalik (68' Adrian Otręba), Michał Sołtysik, Mariusz Dobrowolski (77' Michał Kurek), Radosław Dudek, Szymon Kiszel, Mateusz Kucharski, Santiago Alvis Cortes, Juan Jose Castillo Jaramiillo (57' Oskar Dario Mena Quejada). Trener: Michał Sołtysik.

GLKS Sokół Olsztyn: Rafał Buczkowski - Dawid Abucewicz, Mateusz Andzel, Łukasz Borkowski, Przemysław Kamiński, Jakub Łaskowski, Mateusz Majchrzak (70' Jakub Lewandowski), Krzysztof Wesołowski (80' Kacper Łosik), Piotr Wierusz, Adrian Wójcik, Michał Zębik. Trener: Wojciech Turek.