Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZWYCIĘSTWO SKROMNE, ALE CENNE

Tomek | 2017-04-28 20:00

MKS Myszków – KS Panki 1:0 (0:0)

 

(Myszków) Mecz z KS-em Panki nie był wielkim widowiskiem, choć nie można powiedzieć, że nie dostarczył emocji. Niebiesko biali z ostatnim w tabeli zespołem po prostu musieli wygrać, bo jeśli nie z nimi, to z kim? Przez długi czas bili jednak „głową w mur”, usiłując przedrzeć się w okolice bramki rywali. Zwyciężyć ostatecznie się udało, choć podopiecznym Dawida Jankowskiego nie przyszło to łatwo.

 

Goście mili prosty plan na to spotkanie. Przede wszystkim starali się nie stracić bramki, widać było, że remis wywalczony w Myszkowie będzie dla nich satysfakcjonujący. Długo rozgrywali piłkę w szerz boiska, do tyłu, często pokrzykując do siebie: „czas”! Kiedy do piłki dochodzili myszkowianie piłkarze KS-u starali się przerywać ich akcje w najprostszy sposób, wybijając piłkę gdzie popadnie i byle jak. Z takim przeciwnikiem gra się jak wiadomo bardzo trudno. MKS stwarzał sobie okazje strzeleckie, ale albo brakowało im szczęścia, albo dobrze interweniował Woszczyna. Pierwsza połowa „bez historii” zakończyła się bezbramkowym remisem. Obawiając się, że goście długo będą zwlekać z wznawianiem gry przedstawiciele klubu z Pułaskiego za ich bramkę „oddelegowali” w drugiej odsłonie swojego działacza, by szybciej podawał piłki do bramkarza. Dążący do strzelenia bramki myszkowianie wreszcie osiągnęli swój cel. Piotr Andrzejewski dostrzegł Tomasza Rybaka, zagrał do niego futbolówkę, a ten, mimo, że miał obok siebie trzech rywali zdołał się od nich uwolnić, wyszedł sam na sam z golkiperem z Panek i posłał piłkę do siatki obok niego. Chwilę później Rybak mógł podwyższyć wynik meczu, ale jego silny strzał głową sparował Woszczyna.

 

MKS Myszków – KS Panki 1:0 (0:0)

 

Bramka: Tomasz Rybak (59’)

Żółta kartka: Arkadiusz Hyra (Panki)

Sędziował: Bartosz Bielaś (Katowice), pomagali na liniach: Amadeusz Gędłek (Katowice) i Tomasz Jurek (Sosnowiec).

Widzów ok. 150

Składy:

 

MKS Myszków: Michał Bruś – Piotr Andrzejewski (90’ Paweł Skwarczyński), Bartosz Braksator, Łukasz Gad, Kamil Korbel (75’ Piotr Nowakowski), Damian Kotas (56’ Rafał Skwarczyński), Paweł Mazurek, Michał Mizgała (67’ Maksymilian Dikof), Tomasz Rybak, Sebastian Stankiewicz, Tomasz Zdanowski. Trener: Dawid Jankowski.

KS Panki: Adrian Woszczyna – Arkadiusz Hyra, Przemysław Ogłaza, Patryk Gała (63’ Jakub Chrzęstek), Bartosz Pławczyk, Grzegorz Krupa, Szymon Kowalczyk, Kamil Ciapa (81’ Patryk Kudła), Sebastian Dobosz, Dmytrii Tanchyk (65’ Paweł Wręczycki), Tomasz Pasieka. Trener: Michał Skowron.

 

Robert BączyńskiGaleria zdjęć

Komentarze