Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZŁOTY MEDAL DLA MYSZKOWSKIEGO POLICJANTA

Tomasz | 2019-12-05 08:20

REKLAMA

(Katowice, Myszków) Od 2000 roku obchodzone jest Święto Służby Cywilnej. Przypada 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości. Z tej okazji w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się akademia, podczas której wyróżniono cywilnych pracowników Policji. Wśród uhonorowanych znalazł się policjant z myszkowskiej jednostki asp. szt. Tomasz Raczek.


 

Pracownicy cywilni zatrudnieni są na różnych stanowiskach. Są wśród nich np. specjaliści ds. finansów, zamówień publicznych, teleinformatyki, czy też pracownicy administracyjno-biurowi. Ich obowiązki wymagają stałego podnoszenia kwalifikacji, a praca którą wykonują na co dzień ma wpływ na funkcjonowanie Policji.


 

Podczas uroczystej akademii z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński przekazał 67 nagrodzonym pracownikom cywilnym medale i listy gratulacyjne. Trzy osoby zostały specjalnie uhonorowane postanowieniem Prezydenta RP oraz odznaczone przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Listopadowe święto było też okazją do wyróżnienia policjantów medalami resortowymi oraz odznaczeniami państwowymi. Medale za Długoletnią Służbę otrzymało z rąk Dyrektor Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Magdaleny Szewczuk-Szturc 11 policjantów. W tym gronie znalazł się zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie asp. szt. Tomasz Raczek, który otrzymał złoty medal.


 

Kilkunastu policjantów otrzymało również odznaki „Zasłużony Policjant” nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 31 funkcjonariuszy wyróżnionych zostało za osiągnięcia w realizacji spraw służbowych, a 18 za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. (es) Foto: KPP Myszków



Galeria zdjęć

Komentarze