Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZDĄŻĄ Z REMONTEM MOSTU PRZED TURNIEJEM RYCERSKIM

Tomasz | 2019-07-31 08:20

(Siewierz) W ubiegłym miesiącu rozpoczął się remont mostu przy zamku w Siewierzu. Termin zakończenia prac ustalono na 30 lipca, jednak jak informuje gmina, wykonawca postara się zakończyć remont przed terminem. Na ostatni weekend lipca zaplanowano tegoroczny Turniej Rycerski, który odbędzie się na zamkowych błoniach.


 

Prace rozpoczęły się pod koniec czerwca, a w ich zakresie znalazło się między innymi demontaż barierki i podestu, usunięcie uszkodzonych elementów belek nośnych i podpór. Trzeba będzie wyciąć na wymiar nowe elementy drewniane, przygotować je do montażu oraz zaimpregnować. Wykonana ma zostać nowa konstrukcja poręczy oraz podestu.


 

- Najbardziej czasochłonnym etapem realizacji zadania było przygotowanie drewna o określonych parametrach, impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową – informuje na swojej stronie internetowej gmina Siewierz.


 

Remont, który wykonuje firma REMGIPS 2 z Jaworzna, rozpoczął się pod koniec czerwca. Czas na wykonanie prac ustalono na 30 lipca, ale istnieje szansa, że remont zakończy się ciut wcześniej. – (…) wykonawca prac będzie starał się zakończyć je na kilka dni przed końcem lipca, aby na tegoroczny VIII Turniej Rycerski pod zamkiem wszystko było przygotowane, a siewierska warownia mogła przyjąć w swoje gościnne progi mieszkańców gminy oraz odwiedzających nas turystów z kraju i z zagranicy – czytamy w informacji zamieszczonej w serwisie UMiG Siewierz. (es) Foto: siewierz.plGaleria zdjęć

Komentarze