Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ŻAK odchodzi z Platformy

Tomasz Urbański | 2019-01-15 12:20

(Myszków) Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie Włodzimierz Żak burmistrz Myszkowa złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej, partii która właściwie stworzyła go jako burmistrza, gdyż 9 lat temu, gdy został kandydatem na burmistrza był nawet mylony z innymi osobami o tym nazwisku, a bardziej znanymi w mieście. Również w ostatnich wyborach Żak wygrał startując z komitetu Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska .Nowoczesna.


 

Jak się dowiadujemy pisemną rezygnację Żak miał złożyć w ostatnich dniach grudnia, prawdopodobnie w tym samym dniu, gdy radni nie przyjęli uchwały budżetowej na rok 2019 wg propozycji złożonej przez burmistrza. Jak już pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, w Radzie Miasta Myszkowa głosy radnych podzieliły się dokładnie na pół (10/10; na sesji nie było radnego Jacka Tryndy). Osią sporu były wnioski radnych Lewicy i PiS-u oraz radnej Haliny Skorek-Kawki (P.O.) żeby zrezygnować z inwestycji w Dotyk Jury za co najmniej 10 mln zł, a przeznaczyć te środki na inwestycje w kanalizację, budowę dróg i wodociągów. Dla Żaka budowa basenów była jednak największym priorytetem. Czy aż tak ważnym, że był to powód do odejścia z Platformy Obywatelskiej? Wysłaliśmy burmistrzowi prośbę o komentarz, ale nie dostaliśmy odpowiedzi. Pojawia się też drugie pytanie: czy Żak próbuje zbliżyć się do PiS-u albo nawet wstąpić do partii Kaczyńskiego, żeby „kupić” poparcie radnych PiS dla inwestycji w Dotyk Jury?


 

Radni Lewicy i PiS-u podkreślali, że nie tyle są przeciwni budowie basenów, co chcą zmiany kolejności inwestycji. Najpierw kanalizacja i drogi, później baseny. Warto zwrócić też uwagę na jeden fakt, że Włodzimierz Żak chce wybudować kosztowny basen, a nawet dwa w całości z kredytu i środków własnych. Dla porównania sąsiedni Poraj też inwestował i robi to dalej w rozwój bazy turystycznej przy Zalewie Porajskim, ale inwestycja w 95% jest finansowana z dotacji! Poraj zdobył na ten cel kilka milionów złotych. Wykonywanie tak dużej inwestycji w turystykę i rekreację w Myszkowie na Dotyku Jury w całości z kredytów i środków własnych jest po prostu głupotą. Brawo radni Lewicy i PiS-u za umiejętność porozumienia i samodzielność w myśleniu.


 

Jarosław Mazanek


 


Komentarze