Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZAGUBIONA W LESIE KOBIETA POPROSIŁA POLICJANTÓW O POMOC

Tomasz Urbański | 2018-07-14 12:20

(Siedlec Duży) Starsza kobieta, która zgubiła się w lesie zachowała zimną krew i skontaktowała się z myszkowskimi policjantami, prosząc o pomoc. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie niezwłocznie zorganizował akcję ratowniczą. Godzinne poszukiwania 84-latki zakończyły się sukcesem. Dużą rolę w tym przypadku odegrała postawa zagubionej kobiety i stały kontakt telefoniczny pomiędzy 84-latką i funkcjonariuszami.

 

W środę 27 czerwca z myszkowskimi policjantami skontaktowała się zagubiona w lesie kobieta. 84-latka z Sosnowca około południa wybrała się do lasu w okolicach Siedlca Dużego na jagody. Straciła orientację i nie wiedziała, w którym kierunku ma dalej iść. Przestraszona postanowiła zadzwonić na policję i poprosić o pomoc. Funkcjonariusze zorganizowali akcję ratowniczą.

 

- Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, które będąc w okolicy siedleckich lasów, włączyły najpierw sygnały dźwiękowe. Dyżurny, który miał kontakt telefoniczny z seniorką ustalił, że kobieta gdzieś z oddali słyszy „syreny” i powoli zmierza w tym kierunku – przekazuje starszy aspirant Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.
 

Po godzinie 84-latka wyszła z lasu prosto na radiowozy. Kobieta była zmęczona, ale na szczęście nic jej się nie stało.

 

Funkcjonariusze zwracają uwagę na podstawowe zasady, o których nie wolno zapominać, gdy wybieramy się na leśne wędrówki. Po pierwsze, idąc do lasu warto iść z kimś, nie w pojedynkę. Na miejscu nie powinniśmy się oddalać od osób nam towarzyszących, należy pozostać z nimi w kontakcie wzrokowym. Ponadto nie należy decydować się na leśne wędrówki po zmroku.
 

- Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy. Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy. Oceńmy realnie swoje możliwości i czas, jaki zamierzamy spędzić w lesie. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, stacji czy przystanków kolejowych – przekazują policjanci. (es)Galeria zdjęć

Komentarze