Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZAGRAŁY SERCA WOŚP W POWIECIE!

Tomasz Urbański | 2019-01-25 12:20

(powiat zawierciański) 13 stycznia w całym kraju po raz kolejny odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z ogromnego sukcesu może cieszyć się Zawiercie, gdzie wolontariusze uzbierali ponad 54 tys. zł. W Porębie udało się uzbierać aż ponad 32 tysiące złotych. Także w pozostałych gminach mieszkańcy wykazali się ogromną hojnością. Wszystko po to, by zakupić nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Charytatywna zbiórka co roku bije rekordy!


 

W czasie tegorocznego finału na ulice Zawiercia wyszło około 80 wolontariuszy. Impreza główna odbyła się w hali OSiR. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Teatr Trip zaprezentował dzieciakom przedstawienie „Fabryka Śniegu”. W magiczny świat wprowadził wszystkich iluzjonista Paweł Kwiecień. Publiczność mogła poszaleć w rytm muzyki takich zespołów jak Menelaos, Freaky Boys oraz Rompey. Miłośnicy pojazdów w stylu retro mogli podziwiać na parkingu Poloneza oraz Fiata 126p. W programie znalazł się także pokaz ratownictwa wysokościowego, czy cięcia wraku. Dzieci mogły liczyć między innymi na zabawy z animatorami, pokaz zumby. Starsi mogli podziwiać sprzęt wojskowy oraz strażacki. Dorośli korzystali ze strzelnicy ASG. Jak podaje na swojej stronie magistrat najdroższymi wylicytowanymi przedmiotami okazały się piłka oraz koszulka Aluronu Virtu Warty Zawiercie (oba po 550 zł). W Zawierciu najwięcej pieniędzy uzbierała pięciomiesięczna Emilka Jasiewicz (2.369 zł), jej siostrzyczka Alicja uzbierała ponad 568 zł. Oczywiście wolontariuszki kwestowały z rodzicami. Całość imprezy zamknął zapierający dech w piersiach fireshow przygotowany przez ArtTerroBallet.


 

NIE ŻAŁOWALI PIENIĘDZY


 

W Łazach finał WOŚP odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wystąpili lokalni artyści i nie tylko. W miejsce światełka do nieba pojawił się tort ze sztucznymi ogniami. Wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 oraz soliści i zespoły z MOK. Zagrał MGMT i KATAR. Publiczność wysłuchała premiery autorskiej płyty solistki z Łaz Patrycji Gotfryd i bawiła się w czasie koncertu zespołu Polacos oraz Julii i Wiktorii Szlachty (uczestniczki The Voice of Poland). W samych Łazach, których sztab wyjątkowo w tym roku połączony był ze sztabem ogrodzienieckim udało się uzbierać kwotę ponad 17 tysięcy złotych. Łącznie z Ogrodzieńcem to kwota około 30 tysięcy zł.


 

W Porębie udało się uzbierać podobną kwotę, ponad 32 tysiące złotych. By wesprzeć orkiestrę mieszkańcy przychodzili licznie do Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Mickiewicza. W programie znalazł się występ Zuzanny Turek. Nie zabrakło STUDIA ART, Muzo Skrzatów, Sweet Voices, Złotej Jesieni Bis i innych. Graniem zachwycała Orkiestra Dęta z OSP II. Wystąpiły Niwczanki i Zdzisław Zasuń. Publiczność ogarnęła Dance Revolution. Na scenie wystąpił zespół Retro i Izabela Grzyb. Później chętni obejrzeli pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Niwki i OSP Poręba.
Świat zaczarował iluzjonista Paweł Kwiecień. Po nim na scenie zaprezentowała się grupa Szef Band, MGMT i KATAR.


 

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE


 

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszył się sporym zainteresowaniem w gminie Żarnowiec. Tu udało się zebrać imponującą kwotę 10.449,39 zł. Na ulice gminy wyszło 20 wolontariuszy. Impreza udała się również dzięki szefowej sztabu Joannie Witkowskiej i nauczycielom z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Żarnowca.


 

Na bogaty program artystyczny składał się występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Żarnowcu, występ uczniów ze Szkoły Podstawowej z Chliny i zespołów działających przy GOKSiT w Żarnowcu (Atomy Kids, Atomy Junior oraz Atomy).


 

Podczas imprezy odbył się pokaz czirliderek ze Szkoły Podstawowej z Żarnowca oraz występy zespołów „Korona Żarnowca” i „Rewers”. Dla najmłodszych przygotowano między innymi pokaz iluzjonistyczny „Czaruj z nami”.


 

W czasie finału w Szczekocinach gwiazdą wieczoru był Jan Wojdak & Wawele. I tu mieszkańcy wykazali się dobrocią serca. Uzbierali ponad 20 tysięcy złotych.


 

W Pilicy finał rozegrał się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie Przedszkola w Pilicy oraz uczniowie: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pilicy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierbce, a także Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dzwono-Sierbowicach. Licytacje przeprowadzili dyrektor SP nr 1 w Pilicy Leszek Sobota i wicedyrektor Aleksandr Chmielewski.


 

Publiczność mogła wysłuchać występu Scholi „Aniołki” z Dzwono-Sierbowic pod kierownictwem Karola Skóry, Zespołu Folklorystycznego „Jurajskie Igraszki”, Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie”. W ukraińskie klimaty wprowadziły widownię zespoły „Topolany” i „Zbucz”. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński. Udało się zebrać aż 24 500 zł, tym samym pobito dotychczasowy rekord.


 

W całym naszym powiecie udało się uzbierać łącznie kwotę około 170 tysięcy złotych! (mpp), Foto: UM Łazy, UMiG Pilica, UG ŻarnowiecGaleria zdjęć

Komentarze