Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

ZA „GAPOWE” ZAPŁACI

Tomasz Urbański | 2017-10-21 12:20

(Winowno) Nieuwaga kierującego ciężarówką doprowadziła do wypadku, który w środę 4 października zablokował oba pasy krajowej „jedynki”, wiodące w kierunku Katowic.

 

W Winownie Volvo wymusiło pierwszeństwo na Fordzie Transicie, w następstwie czego samochód dostawczy wbił się w naczepę ciężarówki. Kierowca Forda trafił do szpitala.

 

Zdarzenie, do którego doszło tuż przed 20.00 wyglądało bardzo groźnie. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym Volvo 440 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Fordowi Transitowi i doprowadził do zderzenia z nim. W wyniku wypadku obrażeń, na szczęście niegroźnych, doznał kierujący samochodem dostawczym. Kierujący ciężarówką, jako sprawca zdarzenia, został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych – opowiada starszy aspirant Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. - Volvo przewoziło podzespoły do produkcji urządzeń AGD. Dwa pasy drogi DK1 w kierunku Katowic na czas prowadzonych działań były zablokowane. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w samochodach, oświetleniu terenu, uprzątnięciu pozostałości po wypadku z drogi na pobocze, neutralizacji płynów eksploatacyjnych i kierowaniu ruchem – dodaje kapitan Mariusz Szczepański z KP PSP w Myszkowie.

 

(rb, foto: Kamil Musialik/OSP Koziegłowy)Galeria zdjęć

Komentarze