Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WRESZCIE JEST SZANSA NA DROGĘ DO PRZEDSZKOLA

Tomasz Urbański | 2017-11-12 12:20

(Myszków) Jest już pozwolenie na budowę drogi od ulicy Zamenhoffa do Przedszkola nr 3 na Pohulance. Natomiast od strony południowej przedszkola, dokumentacja jest analizowana i oczekuje na pozwolenie na budowę. O budowie drogi mówi się od kilku lat. Wreszcie pojawiło się światełko w tunelu.

 

Mieszkańcy Pohulanki, którzy codziennie dowożą dzieci do przedszkola mają już dość dziurawej drogi. Z każdej strony dojazd do Przedszkola jest kłopotliwy. Warto też zaznaczyć, że Przedszkole nr 3 posiada oddziały integracyjne, więc uczęszczają do niego dzieci niepełnosprawne. O drodze do przedszkola przypomniała burmistrzowi Włodzimierzowi Żakowi jedna z matek zadając pytanie na stronie internetowej Urzędu Miasta. Na spotkaniach z mieszkańcami temat ten również był poruszany Burmistrz bowiem od 3 lat mówi o drodze, a efektów jakoś nie widać. - Budowa drogi przy Przedszkolu Nr 3 została wpisana do realizacji w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez modernizację odcinków wybranych dróg gminnych – II etap”. W trakcie robienia dokumentacji okazało się, że zachodzi kolizja sieci elektroenergetycznej, której usunięcie leży po stronie firmy Tauron S.A. – tłumaczy burmistrz Włodzimierz Żak.

 

Rzecznik prasowy Małgorzata Kitala-Mioroszewska potwierdza, że budowa drogi w końcu stanie się faktem. - Jeżeli chodzi o drogę to na odcinek od ul. Zamenhoffa mamy już pozwolenie na budowę, natomiast od strony południowej przedszkola aktualizujemy dokumentację i będziemy oczekiwać na pozwolenie na budowę – wyjaśnia rzecznik.

 

Od strony południowej przedszkola nawierzchnia asfaltowa będzie przedłużeniem ulicy Chmurnej. (ek)Galeria zdjęć

Komentarze