Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WITOLD GRIM WYBRAŁ ZASTĘPCĘ

Tomasz Urbański | 2017-12-12 12:20

(Zawiercie) Już wiadomo, kto zastąpi odwołanego 18 października Łukasza Konarskiego (PO) na stanowisku zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. Potwierdziły się plotki powtarzane w kuluarach. Nowym „wice” została Teresa Mucha-Popiel, która była radną miejską w dwóch kadencjach (2006-2010, 2010-2014). W ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady z KW Platforma Obywatelska RP, ale bezskutecznie. Do dziś nieznane pozostają dokładne przyczyny odwołania Konarskiego.

 

- Podejdę z pełnym zaangażowaniem do zadań, które są w zakresie moich obowiązków. Nie będę mówić o pomysłach, które chciałabym zrealizować, ponieważ na tym etapie jeszcze nie wiem czy istnieje szansa ich realizacji. Jednakże z pewnością Państwo dowiedzą się o moich zamierzeniach – napisała do nas Teresa Mucha-Popiel.

 

Ponieważ już wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że wśród kandydatur na stanowisko zastępcy prezydenta do spraw społecznych pojawia się nazwisko Teresy Muchy Popiel. Prosiliśmy ją wtedy o komentarz w tej sprawie. Interesowało nas między innymi, czy otrzymała propozycję, by zostać zastępcą prezydenta Witolda Grima.

 

Teresa Mucha-Popiel jest prezesem Fundacji „Warto Żyć”, której celem jak czytamy w statucie jest rozwijanie współpracy międzypokoleniowej między dziećmi, młodzieżą a osobami samotnymi, starszymi mającymi otwarte serca. Współpraca ta opierać się ma na zasadzie, że każdy dając może zyskać – ludzie starsi i osoby niepełnosprawne pomoc w załatwieniu bieżących spraw i zagospodarowaniu czasu wolnego, a dzieci i młodzież zrozumienie dla problemów ludzi słabszych i potrzebujących.

 

W odpowiedzi na naszego e-maila z 20 listopada Teresa Mucha-Popiel napisała kolejnego dnia, że nie odnosi się do wiadomości nieoficjalnych, a już 23 listopada w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Zawierciu pojawiło się zarządzenie prezydenta Zawiercia Witolda Grima o powołaniu zastępcy do spraw społecznych. Zarządzenie to weszło w życie z dniem podpisania.

 

Łukasz Konarski na początku kadencji krótko pełnił funkcję radnego powiatowego. W ostatnich wyborach samorządowych startował z list PO. Radni powiatowi jeszcze w 2014 roku jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie rezygnacji radnego Konarskiego z funkcji członka Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Rezygnacja wiązała się właśnie z powołaniem na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Zawiercie. Łukasz Konarski w przeszłości był także radnym miejskim (2006–2010). Pracował również jako kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Będzinie.

 

Wiceprezydentowi Konarskiemu podlegały prace prowadzone przez Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz przez Urząd Stanu Cywilnego; podlegał mu MOK, OSiR, ZGM, Agencja Rozwoju Zawiercia, MOPS. Opiekował się Młodzieżową Radą Miasta i Radą Seniorów, przewodniczył komitetowi rewitalizacji i komitetowi rozwiązywania problemów społecznych w Zawierciu. Rozwiązanie stosunku pracy z wiceprezydentem nastąpiło z końcem okresu wypowiedzenia.

 

Dokładnego powodu odwołania Ł. Konarskiego nikt nie chce podać, milczy nawet sam odwołany.

 

- Mogę raz jeszcze powtórzyć, iż były to różnice zdań tak daleko idące, iż uniemożliwiały dalszą współpracę. Cała reszta to jak sama Pani Redaktor zauważyła są to jedynie spekulacje, a do nich nie będę się odnosił. Nazwisko nowego wiceprezydenta ds. społecznych poznamy w najbliższym czasie –  napisał jeszcze jakiś czas temu rzecznik prasowy magistratu Marcin Wojciechowski w odpowiedzi na naszego maila. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze