Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WITAJCIE W NASZEJ „BAJCE”

MyszPress | 2015-06-15 10:23

(Myszków) W ten sposób mogą od 16 maja br. witać wszystkich swoich gości dzieci z Przedszkola nr 1 w Myszkowie. Tego właśnie dnia  placówka obchodząca w tym roku 70-lecie swego istnienia otrzymała imię „Bajka”. Z nazwy zadowoleni są wszyscy, w szczególności dzieci, które uwielbiają swój przedszkolny, teraz także „bajkowy” świat.

 

- Piosenka przebrzmi, poemat zachwyci, wielka drama wzruszy namiętność. Ale bajka nauczy, bajka w pamięci zostanie, z pamięci przejdzie do serca. Z serca w życie praktyczne i wyda owoc, owoc pożyteczny – tak słowami wiersza Stanisława Jachowicza w najkrótszy i najlepszy sposób wyjaśniano skąd pomysł na nazwę dla przedszkola na jego 70-te urodziny. W doniosłej uroczystości uczestniczyło m.in. wielu emerytowanych pracowników przedszkola, na czele z Anną Kotrą, dyrektor przedszkola w latach 1990 – 2006, wielu jego absolwentów, przedstawicieli władz miasta, dyrektorów oraz nauczycieli z myszkowskich placówek oświatowych. Nie mogło zabraknąć uczęszczających dziś do przedszkola „Smerfów”, „Jabłuszek”, „Żabek”, „Motylków”, „Krasnoludków”, „Wiewiórek” i „Jagódek” i ich rodziców oraz aktualnego personelu placówki. Wszyscy zebrani, dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej mogli poznać  historię przedszkola oraz zobaczyć, jak zmieniało się na przestrzeni 70 lat.

 

Akt nadania imienia „Bajka” dla Przedszkola nr 1 w Myszkowie na ręce dyrektor Barbary Cupiał przekazali burmistrz Włodzimierz Żak i Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk. Wspomniana trójka, uzupełniona o przedstawiciela rodziców, Annę Adamowską, przecięła także wstęgę na tablicy pamiątkowej.

 

Dowodem wdzięczności, za udział w tym szczególnym dla przedszkolnej społeczności dniu, było wręczenie wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności rodzicom, pamiątkowych statuetek oraz aktów podziękowań. Dzieci odwdzięczyły się z kolei pięknym programem artystycznym. „Krasnoludki” i „Jabłuszka” w barwnym widowisku wyśpiewały i wytańczyły  spotkanie bohaterów najpopularniejszych bajek: wróżki, krasnoludka, misia i budowniczych, którzy „zbudowali” przedszkole na nowo. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze