Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Tomasz Urbański | 2019-04-10 12:20

(powiat zawierciański) Pod koniec lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu przeprowadzony został II Etap Powiatowy konkursu Wielka Liga Czytelników, którego Koordynatorem Powiatowym była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Zawierciu. O tytuł Mistrza Powiatu Wielkiej Ligii Czytelników walczyło w sumie 13 drużyn (7 drużyn w kategorii klas I-IV i 6 drużyn w kategorii kl. V-VIII) ze szkół podstawowych z terenu Zawiercia i powiatu zawierciańskiego.


 

W konkursie uczestniczyły: Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach, Szkoła Podstawowa w Kroczycach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, Szkoła Podstawowa im. Józefy Jabłczyńskiej w Wysokiej, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Zawierciu, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawierciu oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu.


 

Uczestnicy rozwiązywali testy, które opracowane były na podstawie książek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa Justyny Bednarek (dla uczniów z klas I-IV) oraz „Niesamowity dwór” autorstwa Zbigniewa Nienackiego (dla uczniów klas V-VIII).


 

W kategorii klas młodszych tytuł Mistrza Powiatu Wielkiej Ligii wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Pradłach. Z kolei w kategorii klas starszych Mistrzem Powiatu została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Zawierciu. 6 marca 2019 r. zwycięzcy wraz z Koordynatorami Szkolno-Bibliotecznymi byli gośćmi w Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które są lekturami w etapie wojewódzkim (odbędzie się 28 marca).


 

- Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięskim drużynom życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu oraz wielu ciekawych przygód z literackimi bohaterami – przekazuje Dorota Walus, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filii w Zawierciu. (es) Foto: Fanpage PBW w Katowicach Filia w Zawierciu na FacebookuGaleria zdjęć

Komentarze