Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WIECZÓR POETYCKI Z ROBERTEM BARANOWSKIM

Edyta | 2017-11-21 11:00

(Zawiercie) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zaprasza wszystkich czytelników, a przede wszystkim fanów poezji na wyjątkowe spotkanie. Już w piątek 1 grudnia gościem zawierciańskiej biblioteki będzie Robert Baranowski – pochodzący z Warszawy autor i poeta, mający na swoim koncie kilka tomików poezji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

Robert Baranowski debiutował kilkanaście lat temu na łamach „Literackiej Polski”. Od 7 lat poeta należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP). Uczestniczył w wielu spotkaniach poetyckich, m.in. w Warszawie i Krakowie.

 

- Robert Baranowski - ur. 27 grudnia 1969 r. w Warszawie. Zadebiutował na łamach „Literackiej Polski” (2003) zbiorem „złotych myśli”. Nieco później przyszedł czas na wiersze, które zamieściła „Literacka Polska” (2004) i na tekst piosenki, który ukazał się w „Nad Wyraz” (2004). Kolejna „odsłona” miała miejsce rok później na łamach „Westerplatte” (2005), tygodnika „Angora” (2008), almanachu pokonkursowego „Przedwigilijny Wieczór” Konkursu Literackiego im. Zbigniewa Jerzyny (2012), almanachu pokonkursowego II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Juliana Tuwima (2014) i wreszcie „Kroniki Mazowieckiej” (2016) – czytamy w notce biograficznej twórcy zamieszczonej na profilu „Twórczość Roberta Baranowskiego” na portalu Facebook. Tam też wszyscy fani poezji mogą zapoznać się z wierszami Roberta Baranowskiego.

 

Poeta będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu przy ul. Szymańskiego 2 już w piątek 1 grudnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny. (es)Galeria zdjęć

Komentarze