Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WICEWOJEWODA ŚLĄSKI Z MOCZYDEŁ

MyszPress | 2016-01-22 11:46

(Moczydło, Katowice) Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka rozpoczęli w poniedziałek 11 stycznia pracę na stanowiskach pierwszego i drugiego wicewojewody śląskiego. Czy powierzenie tej funkcji dla byłego Wicestarosty Myszkowskiego oznacza, że nasz powiat zyska mocy głos w województwie śląskim? Pokaże to przyszłość.

 

Pierwszy Wicewojewoda Śląski - Jan Chrząszcz jest menedżerem, do tej pory był dyrektorem naczelnym Oddziału Rejonowego Centrum Poczty w Bielsku - Białej. Przez cztery kadencje był bielskim radnym. W październiku 2015 roku, po wyborze na senatora Andrzeja Kamińskiego z PiS, „przejął” jego mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

Doświadczeniem samorządowym może pochwalić się także II więc wojewoda Śląski  Mariusz Trepka z Moczydeł w gminie Niegowa. To były radny powiatowy, Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego, pełnił także funkcję wicestarosty, w czasach gdy starostą był Wojciech Picheta. (PiS był wtedy w koalicji z Pichetą). W ostatnich wyborach parlamentarnych z wysokiego, trzeciego miejsca na liście PiS startował do Sejmu. Mimo, że partia zdobyła 4 mandaty, zabrakło go dla Trepki. 6025 głosów dało mu dopiero 6 miejsce na partyjnej liście w naszym okręgu wyborczym.

 

Nowo wybrani zastępcy Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka rozpoczęli pracę w poniedziałek 11 stycznia od udziału w inauguracyjnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Mariusza Trepkę zastąpi w Radzie Powiatu Myszkowskiego Jolanta Koral z Żarek, która w wyborach samorządowych w 2014 roku zdobyła 158 głosów.

 

Robert Bączyński

 

Nasz komentarz:

 

Niegowska ośmiornica nie zaszkodziła?

 

Trepka jest w PiS w grupie skupionej wokół Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej z Koziegłów, która o przywództwo w regionie rywalizuje z Posłem Szymonem Giżyńskim. Od okresu sprzed świąt Bożego Narodzenia media pisały, że o tym, kto zostanie wicewojewodą z regionu północnego województwa zdecyduje właśnie próba sił pomiędzy Wiśniewską, a Giżyńskim. I o sprawie mówiło się raczej, że to poseł Giżyński był zwycięzcą potyczki. Trepce, którego forsowała Wiśniewska, zaszkodzić miało kojarzenie go z tzw. „Niegowską ośmiornicą”, czyli siecią rodzinnych powiązań jego rodziny, szwagra obsadzających wiele stanowisk w gminie. Układy rodzinne opisaliśmy w marcu 2015 roku. Niewykluczone, że w PiS wykorzystano ten temat w wewnętrznych rozgrywkach o władzę. Wkrótce będziemy mogli też napisać, jak radny Trepka wciągnął w te rozgrywki Gazetę Myszkowską. Na razie radny, teraz już wicewojewoda, nie odbiera telefonów, na sms odpisał jedynie: „Telefonu od dziennikarzy Gazety Myszkowskiej nie odbieram od czasu pamiętnego artykułu z marca 2015 (Niegowska ośmiornica). Dopuki (pisownia oryginalna, z błędem ortograficznym) gazeta będzie nieobiektywna, nie będę rozmawiał.”- odpisał Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka na naszą prośbę o kontakt (wskazaliśmy, o czym chcemy rozmawiać). Wygląda na to, że nowy wicewojewoda urzędowanie zacznie od składania wyjaśnień, co do swoich nacisków na media.

 

Jarosław Mazanek

 

 Galeria zdjęć

Komentarze