Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WEEKEND POD ZNAKIEM FOLKLORU W ŻARKACH LETNISKU

Edyta | 2019-08-02 11:46

(Żarki Letnisko, gm. Poraj) Już jutro – w sobotę 3 sierpnia - rozpoczyna się tegoroczna Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy”. Na scenie amfiteatru w Żarkach Letnisku zaprezentuje się wiele zespołów śpiewaczych i ludowych, które zmierzą się w XI Przeglądzie Folklorystycznym. Drugiego dnia Folkloriady odbędzie się Festiwal Kapel Podwórkowych, Konkurs Rękodzieła Ludowego oraz Konkurs Kulinarny „Jurajskie Smaki”. Tegorocznemu świętu folkloru w Żarkach Letnisku towarzyszyć będą targi sztuki ludowej, wesołe miasteczko oraz catering.

Tegoroczna, XIII Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy” odbędzie się w najbliższy weekend (3-4 sierpnia) w amfiteatrze w Żarkach Letnisku. Pierwszego dnia o godzinie 11.00 rozpocznie się XI Przegląd Folklorystyczny, w którym weźmie udział wiele zespołów i kapel, m.in. Niwczanki, Malwy, Choronianki, Bzowianie, Mierzęcanki oraz Korona Żarnowca. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Folk Express. W przerwie koncertu poznamy wyniki Przeglądu Folklorystycznego. Wieczorem, o godzinie 23.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

Nazajutrz, tj. w niedzielę 4 sierpnia odbędzie się Festiwal Kapel Podwórkowych, Konkurs Rękodzieła Ludowego oraz Konkurs Kulinarny „Jurajskie Smaki”. Folkloriadzie towarzyszyć będą również targi sztuki ludowej, wesołe miasteczko oraz catering. Szczegółowy program nadchodzącej imprezy znajdziecie Państwo na plakacie. (es)Galeria zdjęć

Komentarze