Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

Warsztaty językowe w ZS nr 1

Tomasz Urbański | 2018-11-13 12:20

W dniu 19 października w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie odbyły się warsztaty językowe pod hasłem: „Dlaczego warto uczyć się języków? Wielokulturowość i tolerancja”.


 

W warsztatach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu oraz młodzież Zespołu Szkół Nr 1. Każda szkoła prezentowała swoje projekty i wymiany uczniowskie oraz osiągnięcia w kwestii nauki języków obcych. Następnie nasi goście z innych krajów (z Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy) opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce, o różnicach w systemie szkolnictwa i o ulubionych daniach z Polski. Można było z nimi porozmawiać, zadać pytanie, zrobić sobie zdjęcie. W tym dniu gościliśmy również multiplikatora z EDUDESK, który przybliżył temat organizacji wymian i projektów językowych. Wszyscy uczestnicy wykonali również kartki z pozdrowieniami z Polski , które będą wysłane do szkół zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Na koniec 30 uczniów odebrało z rąk dyrektora szkoły, Eugeniusza Bugaja, certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie ERASMUS+ praktyki zawodowe (uczniowie w kwietniu 2018 r. byli we Włoszech). Warsztaty uświetnił występ zespołu muzycznego „Z Kwiatkowskiego”. Na uczestników czekał również słodki poczęstunek.


 

Organizatorzy-nauczyciele języków obcych - Joanna Borówka oraz Edyta Pisarska pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów, a szczególnie nauczycielom przedmiotów zawodowych: Katarzynie Brewce oraz Katarzynie Psyk, chłopcom obsługującym nagłośnienie. Szkoła dziękuje wszystkim za przybycie. (PO)Galeria zdjęć

Komentarze