Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

WAKACYJNY FESTYN RODZINNY W WOJSŁAWICACH

Tomasz | 2019-07-30 08:20

(Wojsławice, gm. Koziegłowy) 29 czerwca na placu przy Świetlicy w Wojsławicach odbył się Wakacyjny Festyn Rodzinny połączony z II Sąsiedzkim Festiwalem Ciast. Organizatorami imprezy byli Sołtys i Rada Sołecka, OSP, KGW Wojsławice, a współorganizatorem Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Patronat nad festynem objął Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Jacek Ślęczka.


 

W trakcie rodzinnego festynu na scenie zaprezentowali się: Koło Gospodyń Wiejskich z Wojsławic, dzieci ze Świetlicy „Ferajna”, Jurajska Kapela Biesiadna oraz tancerka i aktorka Elżbieta Bednarczyk. Gwiazdą wieczoru była piosenkarka Anna Żebrowska znana z interpretacji coverowej Anny Jantar, Violetty Villas i przebojów artystów polskiej sceny lat 60 i 70- tych.


 

Niewątpliwą atrakcją był również konkurs na wypiek domowych ciast, w którym wzięło udział 12 pań. Jury w składzie: Iwona Tomczyk, Agnieszka Ziora i Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka postanowiło przyznać I miejsce dla Stanisławy Noczyńskiej, II miejsce otrzymała Maria Kidawa, a trzecie Bożena Cesarz. Dodatkowe wyróżnienia zdobyły ponadto Marlena Nowak i Maria Strzelecka-Szymończyk.


 

Podczas Festynu nie zabrakło licznych słodkości - były ciasta, gofry dla łasuchów, a amatorzy pieczonek ustawiali się w długiej kolejce cierpliwie czekając na swoją porcję. Wszystkie pyszności z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowały Panie z KGW Wojsławice. Druhowie OSP zadbali z kolei o zaplecze techniczne oraz liczne atrakcje dla dzieci, wśród których znalazły się niezapomniane pokazy i przejażdżki z udziałem syren alarmowych. Zwieńczeniem wakacyjnego festynu była potańcówka pod gwiazdami przy dźwiękach Zespołu AlleGro. (AB) Foto: MGOPK w KoziegłowachGaleria zdjęć

Komentarze