Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

W TEJ SZKOLE WSZYSTKO BĘDZIE GRAĆ

MyszPress | 2014-09-22 09:39

(Myszków) 1 września na mapie edukacyjnej Myszkowa pojawiła się kolejna placówka oświatowa. W Szkole Podstawowej na Będuszu zainaugurowała swoją działalność szkoła muzyczna. Tym samym na półkę odłożyć można plany … zamknięcia „siódemki”, co jeszcze kilka lat temu bardzo realnie jej groziło. Dyrektorem Szkoły Muzycznej I stopnia został Andrzej Nowak.

 

Jeszcze niedawno widmo likwidacji wisiało nad Szkołą Podstawową nr 4 oraz „siódemką” im. Brzechwy w Będuszu. Alternatywą dla placówki z ulicy Jedwabnej okazała się klasa dla dzieci autystycznych, jaka powstała tam wraz z bardzo dobrym zapleczem. Szkoła Podstawowa na Będuszu jest od 1 września siedzibą także Szkoły Muzycznej I stopnia. W jej otwarciu oprócz przedstawicieli władz miasta wziął także udział Jerzy Sieczka, wizytator Centrum Artystycznego w Katowicach. Podkreślenia wymaga również fakt obecności na otwarciu szkoły Izabeli Wasążnik, Plant Managera firmy „Weir Gabbioneta”. To właśnie ta firma przekazała pieniądze na zakup instrumentów, z których korzystać będą uczniowie. Ile dokładnie, nie widomo (firma kwoty zdradzić nie chce), patrząc jednak na ich liczbę i jakość z pewnością nie była to mała suma.

 

Naukę w szkole muzycznej rozpoczęło od 1 września 54 uczniów wyłonionych w przesłuchaniach, zainteresowanie nauką było jednak o wiele wyższe, w chwili obecnej na tzw. „liście rezerwowej” znajduje się 20 nazwisk. Kadrę placówki tworzą: Andrzej Nowak – dyrektor, Anna Zmarzły – flet (Akademia Muzyczna w Katowicach, solistka Filharmonii Częstochowskiej, wykładowca Akademii Jana Długosza w Częstochowie), Sabina Wiśniewska – kształcenie słuch i rytmika (Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel szkoły muzycznej w Będzinie), Robert Gudaja – klarnet i saksofon (Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie), Marek Piątek – trąbka (Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie), Jolanta Marcisz – skrzypce (Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi), Piotr Mesjasz – gitara (Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach), Tadeusz Barylski – fortepian (Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie) oraz Mateusz Kuźniak - perkusja (Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach). (rb)Galeria zdjęć

Komentarze