Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

W PORAJU WODA PRZERWAŁA WAŁ!

Tomek | 2017-06-27 12:20

(Poraj) Na szczęście nie było to realne zagrożenie powodziowe, ale ogólny scenariusz strażackich ćwiczeń, jakie miały miejsce we wtorek 13 maja w okolicach porajskiego zalewu. W manewrach wzięły udział jednostki Straży Pożarnej z terenu powiatu myszkowskiego oraz zawierciańskiego.

 

- Głównym założeniem manewrów było praktyczne przećwiczenie współdziałania w trakcie zagrożenia powodziowego. Strażacy trenowali zatem podejmowanie osób z budynków zagrożonych wysokim stanem wód przy użyciu łodzi ratunkowych, jak również układanie obwałowania zabezpieczającego z worków z piaskiem i przepompowywanie wody przy użyciu pomp różnego rodzaju – opowiada kapitan Mariusz Szczepański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

 

W ćwiczeniach wzięło udział 12 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, razem 20 wozów bojowych. Prawidłowość wykonania ćwiczeń, które jak informowali nas strażacy ochotnicy z jednej z jednostek nie były zapowiedziane,  oceniała grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Katowic. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze