Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

W FERIE CZASU NA NUDĘ NIE BYŁO

MyszPress | 2014-02-17 11:38

(Poraj) Uczniowie z województwa śląskiego zakończyli zimowe ferie. Teraz odpoczynek od lekcji czeka ich koleżanki i kolegów z innych rejonów kraju. – My przynajmniej mieliśmy śnieg – cieszą się dzieci z naszego powiatu, które w poniedziałek zasiadły w szkolnych ławach. – Czasu na nudę podczas ferii nie było – dodają.

 

Dwa tygodnie udanej zabawy zapewnił podczas ferii dzieciom z gminy Poraj Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego. Organizatorzy tego swoistego zimowiska zadbali, by każdy dzień różnił się od poprzedniego i oferował jego uczestnikom ciekawą propozycję.

 

Było zatem i spotkanie z policjantami, strażakami, kombatantem, a także niecodzienna wizyta w głównej siedzibie władz gminy, podczas której dzieci mogły zobaczyć wiele – niedostępnych na co dzień – zakamarków urzędu. Mogły nawet na moment zasiąść w fotelu wójta i poczuć się jak gospodarz całej gminy.

 

Korzystając z powagi miejsca dzieci wybrały … „Super Koleżankę” i „Super Kolegę”. Najwięcej głosów w tajnym głosowaniu otrzymali Patrycja Flak i Kamil Noszczyk.

 

Korzystając z zimowej aury dzieci uczestnicy „zimowiska” sporo czasu spędzili na „białym orliku”. Do feryjnych atrakcji zaliczyć należy również bal karnawałowy, nocowanie w GOK -u i wycieczkę do Bobolic, połączoną ze zwiedzaniem tamtejszego zamku.

 

 

Do organizacji zajęć walnie przyczyniły się środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze