Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

W DZIECIĘCYM EURO GÓRĄ ANGLICY I KULTURALNY DOPING

MyszPress | 2014-05-26 09:49

(Myszków) Już po raz drugi na stadionie miejskim w Myszkowie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. W tegorocznym „Dziecięcym EURO Myszków 2014” - podobnie jak dwa lata temu - wystartowały zespoły z miast zaprzyjaźnionych z naszym miastem i powiatem, z Anglii, Francji i Czech. Honoru Myszkowa, i oczywiście Polski, broniła drużyna UKS -u MOSiR.

 

W turnieju rozegranym w sobotę 10 maja wystąpiły drużyny U-13. Naszych sąsiadów zza południowej granicy reprezentowała ekipa FC Koprivnice, Anglików drużyna Beeston Centurions z Broxtowe, a Francuzów Team St. Augustin z Angers. Skład rywalizujących drużyn uzupełniła jeszcze reprezentacja UKS –u MOSiR prowadzona przez Mirosława Uzara.

 

Rozgrywki toczone były systemem „każdy z każdym”. Z kompletem zwycięstw, 11 zdobytymi bramkami i tylko jedną straconą w trzech meczach, tryumfowali przyszli następcy Beckhama, Rooneya czy Lamparda. Na drugim miejscu uplasowali się młodzi piłkarze z Myszkowa, którzy w bezpośrednim pojedynku stoczyli o nie ciężki bój z Francuzami. Poza podium w tym roku wypadli Czesi, ale ambitną grą zasłużyli na uznanie kibiców. Wśród tych ostatnich byli m.in. burmistrz Włodzimierz Żak i poseł Grzegorz Sztolcman, którzy otworzyli turniej.

 

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych meczów:

Team St. Augustin - FC Koprivnice – 6:1

Beeston Centurions - UKS MOSiR Myszków – 4:0

Team St. Augustin - Beeston Centurions - 1:3

FC Koprivnice - UKS MOSiR Myszków - 0:3

Team St. Augustin - UKS MOSiR Myszków - 4:5

FC Koprivnice - Beeston Centurions – 0:4

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Terence Gilliard z Francji, a statuetkę najlepszego bramkarza z rąk burmistrza Włodzimierza Żaka odebrał Wiktor Pikuła z UKS – u Myszków.

 

Równocześnie z turniejem piłkarskim odbywał się konkurs „Kibic przez duże K”. Kibice z trzech myszkowskich gimnazjów dopingowali wybrany zespół. Przygotowali kolorowe transparenty i flagi, były piosenki, pokazy taneczne. - Młodzi kibice zachwycili kreatywnością i pokazali, że można bezpiecznie kibicować. Takie przedsięwzięcie jest nie tylko dobrą okazją do promowania sportu, ale przede wszystkim pokazuje jak można uczciwie rywalizować, dobrze się bawić i kulturalnie dopingować również z szacunkiem i tolerancją dla innych narodowości – przyznaje Magdalena Modrykamień z Komendy Powiatowej Policji, która objęła konkurs patronatem. Najlepszą drużyną okazali się kibice z Gimnazjum nr 3. Młodzież z tej szkoły przygotowała doping dla reprezentacji Polski i Francji. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie podinspektor Jacek Kurdybelski wręczył zwycięzcom puchar z hasłem: „Jesteśmy Kibicami przez duże K”, zaś pozostałe ekipy kibiców otrzymały pamiątkowe dyplomy. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze