Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

W BIBLIOTECE SZYJĄ WIANKI

Tomasz Urbański | 2019-04-23 12:20

(Myszków) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie już od kilku lat uczestniczy w ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem”. W związku z tym, w piątek 29 marca na Stacji Czytelnia MiPBP w Myszkowie, odbyło się spotkanie „Myszkowianki szyją wianki w Bibliotece”. Mimo, iż spotkanie skierowane było do osób dorosłych, okazało się, że młode pokolenie również zainteresowane jest taką formą spędzania wolnego czasu.


 

29 marca w godzinach 18:00-22:00 na Stacji Czytelnia MiPBP w Myszkowie, odbyło się spotkanie” Myszkowianki szyją wianki w Bibliotece”. Gościem specjalnym była Marta Czech, krawcowa, która podpowiadała jak w łatwy sposób wykonać kwiatki z materiału i pomagała przy ozdabianiu wianków. Uczestniczki spotkania dowiedziały się również, na jakich stronach internetowych szukać inspiracji do szycia oraz w jaki sposób za pomocą igły i nici można wyczarować inne, ciekawe rzeczy. Każda z pań wykonała swój własny, niepowtarzalny wianek.


 

MiPBP w Myszkowie od wielu już lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Tydzień z Internetem”. Oprócz spotkania dla dorosłych odbyły się również zajęcia skierowane dla dzieci i młodzieży - „Detektyw na tropie” oraz „Prawda czy fałsz? Co się kryje w informacji”. Uczestniczyli w nich uczniowie SP nr 3 w Myszkowie. Młodzież mogła dowiedzieć się jak szybko odszukać potrzebną informację za pomocą operatorów AND, OR, NOT i „...” oraz jak zweryfikować czy informacja, którą otrzymujemy jest prawdziwa. Poza tym uczniowie mogli podziwiać wystawę malarstwa „Cieszyn 2018” autorstwa członków Klubu plastyków nieprofesjonalnych.


 

Akcja „Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Łącznie w akcji „Tydzień z Internetem” w MiPBP w Myszkowie udział wzięło 66 osób (AB) Foto: MiPBP w MyszkowieGaleria zdjęć

Komentarze