Gazetamyszkowska.pl

REKLAMA

USZKODZIŁ BLISKO 60 SAMOCHODÓW!

Tomasz Urbański | 2018-10-10 12:20

(Myszków) W blisko 60 samochodach (tylko do wtorku ustalono, że przynajmniej w 54), mieszkaniec Myszkowa w nocy z niedzieli na poniedziałek (30.09/01.10.18) przeciął opony. W poniedziałek rano, wielu kierowców w Myszkowie musiało zmieniać koła na zapasowe, na mieście widać było sporo pojazdów na „dojazdówkach”. Szybko okazało się, gdy do myszkowskiej policji zaczęły spływać zawiadomienia o kolejnych poszkodowanych, że nie jest to pojedynczy incydent, że raczej nie podpadliśmy sąsiadowi. Analiza monitoringu z wielu kamer pozwoliła szybko, już w poniedziałek ustalić sprawcę, który szedł przez miasto i kolejno przecinał opony w pojazdach.


 

Jak informuje Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza, już w poniedziałek mężczyzna podejrzany o celowe uszkodzenie opon samochodów został zatrzymamy, a we wtorek przesłuchany przez prokuraturę. - Tuż po godzinie 5.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał pierwsze zgłoszenia o uszkodzeniu opon samochodowych w zaparkowanych pojazdach. 56-letni mieszkaniec Myszkowa wpadł w ręce policjantów zaledwie w ciągu kilku godzin od pierwszego zgłoszenia. Pomógł monitoring. Przez cały dzień do komendy zgłaszali się pokrzywdzeni w tej sprawie. Dotychczas mundurowi przyjęli już blisko 60 zgłoszeń. Ustalono, że 56-letni mieszkaniec Myszkowa przy użyciu ostrego narzędzia uszkodził kilkadziesiąt opon samochodowych w przypadkowo napotkanych pojazdach. W czasie przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwał się sprawca. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i przyznał się do winy. Śledczy złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. O dalszym losie 56-latka zadecyduje Sąd, grozi mu nawet 5 lat więzienia – dodaje aspirant sztabowy Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.


 

Przecięte opony nie nadają się do naprawy i właściciele samochodów nie mają innego wyjścia, jak kupić nowe. Przyjmując, że we wszystkich samochodach zniszczone były opony względnie tanie, wartość szkód przekroczy 10.000 złotych, a może być nawet 3 x wyższa. (JotM)Galeria zdjęć

Komentarze